הדירה שהפכה לשדה קרב: כך נראה ביתו של מוחמד מראח

הטלוויזיה הצרפתית שידרה הערב לראשונה תמונות מתוך ביתו של מוחמד מראח. בתמונות ניתן לראות את הקרב הקשה שהתרחש במקום בינו לבין כוחות הביטחון הצרפתים, שהצליחו לאחר שעות ארוכות להכריעו. בדירה ניכרים ניקובי הכדורים וקיר שפוצץ במהלך חילופי האש

הטלוויזיה הממלכתית הצרפתית פרסמה הערב תמונות ראשונות מתוך דירתו של מוחמד מראח, המחבל שרצח את ארבעת הילדים בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז. הדירה הזו הפכה לשדה קרב, כאשר בתמונות נראית הדירה מנוקבת בכדורים, וקיר אחד פוצץ בידי הכוחות המיוחדים של משטרת צרפת שפרצה לדירה.

במקביל, נמשכת המתיחות בטולוז גם היום. אלפי בני אדם שצעדו ב"צעדת ההזדהות" עם אנשי הקהילה היהודית, נמצא חפץ חשוד באחת הכיכרות המרכזיות של העיר. האלפים פונו מהמקום, והחפץ החשוד פוצץ בידי השוטרים המקומיים. עדיין לא ברור אם החפץ החשוד אכן הכיל חומר נפץ.

צפו: כך הסתערו הלוחמים לעבר מראח

סרטון הווידאו, שצולם במצלמת חובבים, מתעד את רגעי הדרמה של הסתערות לוחמי הימ"מ הצרפתי – RAID – על הדירה שבה התבצר המחבל מוחמד מראח בטולוז.

רשת החדשות הצרפתית פראנס 24 פירסמה את התמונות הללו, שצולמו על-ידי אדם המכנה עצמו "ניקולא". הוא מתגורר בטולוז, במרחק עשרות מטרים בלבד מהבניין שבו אירעה הדרמה. "התחלתי לצלם ממש אחרי ששמעתי קול נפץ אדיר", הוא סיפר בריאיון. "לא היו בסביבתי עיתונאים, כולם עוכבו בקצה הרחוב".

"ניקולא" הצליח לתעד את החלק האחורי של המבנה שבו הסתתר הרוצח ושעליו צרו כוחות המשטרה במשך יותר מ-32 שעות. מאות העיתונאים שהגיעו לסקר את הדרמה לא הורשו להיכנס למתחם ונאלצו להישאר רחוקים, מאחורי המחסומים שהציבה המשטרה, מבלי לדעת כלל מה מתרחש.

בתיעוד שלפניכם, הקרוב ביותר להסתערות שפורסם עד כה, ניתן לראות את אחד השוטרים מסמן לחבריו תנועת ביטול, כמי שאומר 'היעד חוסל' (1.40 בסרטון). ברגע אחר (3.21 בסרטון), נראים אנשי כוחות הביטחון מסיעים אלונקה, כדי לפנות את חבריהם – שלושה שוטרים צרפתים נפצעו במהלך האירוע.