צרפת: מורה ביקשה לעמוד "דקת דומיה" לזכר המחבל מטולוז

תלמידים בעיר רואן שבצרפת שיגרו הבוקר מכתב זועם למנהל המוסד שבו יידעו אותו בכך שחברת הצוות החינוכי דרשה מהם לכבד את זכרו של מוחמד מראח, רוצח ארבעת היהודים בבית הספר בטולוז. הוא קיבל את תלונתם בזעזוע והשעה את האישה מתפקידה

ביקשה לכבד את זכרו של הרוצח - והושעתה. מ (יוטיוב)

אירועי השבוע האחרון בצרפת עוררו תדהמה בקרב רבים מאזרחיה, אבל לתלמידי תיכון בעיר רואן ציפתה הבוקר הפתעה שנראה שאיש מהם לא יכול היה לחזות. יום למחרת ש-32 שעות המצור על ביתו מוחמד מראח הסתיימו במותו - בחרה מורה לאנגלית לפתוח את יום עבודתה בבקשה מתלמידיה לכבד בדקת דומיה את זכרו של לא אחר מאשר אותו המחבל - שרצח בדם קר ארבעה יהודים בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז.

הצעירים ההמומים קיבלו בזעזוע את הדברים ורובם אכן קמו על רגליהם - אך בחרו להתעלם מבקשת המורה ויצאו בהפגנתיות מהכיתה. עם זאת, דווח כי מקצת מהם נותרו במקומם - בהסבר שהיו מעוניינים "להבין על מה היא מדברת".

זמן קצר אחר כך, החליטו התלמידים שלא לעבור בשתיקה על האירוע. במכתב זועם ששיגרו למנהל בית הספר הם גוללו את תכניתה של המורה והדגישו כי זו ציינה כי לראייתה, היה מראח הקורבן האמיתי בפרשה. נוסף על כך, היא שטחה באוזניהם כי הטענות על פעילותו של מראח בשורות ארגון המקורב לאל-קעידה הן לא אלא "המצאה שבדו כלי התקשורת", ואף הטיחה העלבות בנשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

פרטי האירוע החמור הועברו למפקח המקומי על מערכת החינוך, שזימן את המורה לשיחת שימוע. בעקבות זאת, הושעתה האישה מתפקידה לאלתר - עד לקבלת הכרעה באשר לעתידה בבית הספר.

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

דיווח: מראח נעצר בישראל ומיד שוחרר

המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

דיווח: המחבל ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת