ראש המודיעין הצרפתי: "מראח נעצר בירושלים עם סכין, ושוחרר"

פרטים חדשים מתגלים אודות המחבל שרצח את ארבעת היהודים בבית הספר בטולוז בתחילת השבוע. בריאיון שהעניק ראש המודיעין הצרפתי לעיתון "לה-מונד", אמר ברנרד סקוורסיני כי הוא נעצר בירושלים בידי שוטרים לאחר שבתיקו התגלה סכין, אך מיד שוחרר

יממה לאחר שנהרג בידי כוחות הביטחון הצרפתים, מתגלים פרטים חדשים על המחבל מוחמד מראח. בריאיון שהעניק ראש המודיעין הצרפתי ברנרד סקוורסיני, הוא סיפר כי בנוסף לעובדה שמראח ביקר בעבר בישראל, הוא אף נתפס עם סכין. עם זאת, השוטרים שחררו אותו מיד ולא עיכבו אותו.

בנוסף, טוען סקוורסיני כי מראח אסף חותמות רבות בדרכונו לפני ששב לצרפת בדצמבר 2010. "לפני ישראל, הוא ביקר בטורקיה, סוריה, לבנון וירדן. לאחר מכן הוא נסע לאפגניסטן וטג'יקיסטן. הפעם האחרונה שאנחנו יודעים שהוא שהה באפגניסטן הייתה ב-22 בנובמבר 2010", סיפר ראש המודיעין הצרפתי.

מספר חודשים לאחר מכן, שב מראח לאסיה, הפעם לפקיסטן. "עקבנו אחריו ויצרנו איתו קשר כשהוא היה שם. הוא הראה לנו תמונות מהטיול שלו שם וטען שהוא נסע בשביל למצוא כלה, לא היו לנו חשדות קונקרטיים נגדו, לכן לא יכולנו לעצור אותו", הוסיף.

אחר הצהריים נאטם ביתו של מראח, בצעד שאולי מוכר כאן אצלנו בישראל. חקירת המקרה נמשכת, כאשר אמו ואחיו של מראח עדיין מוחזקים במעצר.

צפו: כך הסתערו הלוחמים לעבר מראח

בסרטון הווידאו שלפניכם, שצולם במצלמת חובבים, מתעד את רגעי הדרמה של הסתערות לוחמי הימ"מ הצרפתי – RAID – על הדירה שבה התבצר המחבל מוחמד מראח בטולוז.

רשת החדשות הצרפתית פראנס 24 פירסמה את התמונות הללו, שצולמו על-ידי אדם המכנה עצמו "ניקולא". הוא מתגורר בטולוז, במרחק עשרות מטרים בלבד מהבניין שבו אירעה הדרמה. "התחלתי לצלם ממש אחרי ששמעתי קול נפץ אדיר", הוא סיפר בריאיון. "לא היו בסביבתי עיתונאים, כולם עוכבו בקצה הרחוב".

"ניקולא" הצליח לתעד את החלק האחורי של המבנה שבו הסתתר הרוצח ושעליו צרו כוחות המשטרה במשך יותר מ-32 שעות. מאות העיתונאים שהגיעו לסקר את הדרמה לא הורשו להיכנס למתחם ונאלצו להישאר רחוקים, מאחורי המחסומים שהציבה המשטרה, מבלי לדעת כלל מה מתרחש.

בתיעוד שלפניכם, הקרוב ביותר להסתערות שפורסם עד כה, ניתן לראות את אחד השוטרים מסמן לחבריו תנועת ביטול, כמי שאומר 'היעד חוסל' (1.40 בסרטון). ברגע אחר (3.21 בסרטון), נראים אנשי כוחות הביטחון מסיעים אלונקה, כדי לפנות את חבריהם – שלושה שוטרים צרפתים נפצעו במהלך האירוע.

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

דיווח: המחבל ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת