תיעוד דרמטי: ההסתערות של הקומנדו הצרפתי על המחבל

רשת החדשות הצרפתית פראנס 24 מפרסמת תיעוד סלולרי מההסתערות של לוחמי הימ"מ הצרפתיים על הדירה בה התבצר המחבל מוחמד מראח. בתיעוד, הקרוב ביותר למתרחש שפורסם עד כה, נראה אחד הלוחמים מסמן לחבריו תנועת ביטול: "גמרנו אותו", ומוכנסת אלונקה לפינוי השוטרים שנפצעו. כך זה נראה

סרטון הווידאו שלפניכם, שצולם במצלמת חובבים, מתעד את רגעי הדרמה של הסתערות לוחמי הימ"מ הצרפתי – RAID – על הדירה שבה התבצר המחבל מוחמד מראח בטולוז.

רשת החדשות הצרפתית פראנס 24 פירסמה את התמונות הללו, שצולמו על-ידי אדם המכנה עצמו "ניקולא". הוא מתגורר בטולוז, במרחק עשרות מטרים בלבד מהבניין שבו אירעה הדרמה. "התחלתי לצלם ממש אחרי ששמעתי קול נפץ אדיר", הוא סיפר בריאיון. "לא היו בסביבתי עיתונאים, כולם עוכבו בקצה הרחוב".

"ניקולא" הצליח לתעד את החלק האחורי של המבנה שבו הסתתר הרוצח ושעליו צרו כוחות המשטרה במשך יותר מ-32 שעות. מאות העיתונאים שהגיעו לסקר את הדרמה לא הורשו להיכנס למתחם ונאלצו להישאר רחוקים, מאחורי המחסומים שהציבה המשטרה, מבלי לדעת כלל מה מתרחש.

בתיעוד שלפניכם, הקרוב ביותר להסתערות שפורסם עד כה, ניתן לראות את אחד השוטרים מסמן לחבריו תנועת ביטול, כמי שאומר 'היעד חוסל' (1.40 בסרטון). ברגע אחר (3.21 בסרטון), נראים אנשי כוחות הביטחון מסיעים אלונקה, כדי לפנות את חבריהם – שלושה שוטרים צרפתים נפצעו במהלך האירוע.

המחבל תיעד עצמו רוצח וצועק: "הרגת את אחיי, אהרוג אותך"

זמן קצר אחרי תום הפשיטה על ביתו של מראח, צפו מפקדי כוח הקומנדו בסרטוני הווידאו המחרידים שבהם תיעד הצעיר המוסלמי את רגעי הזוועה במהלכם רצח בדם קר שלושה חיילים צרפתים, וכמה ימים מאוחר יותר גם  שלושה תלמידים ומורה בבית הספר היהודי. בתיעוד הוא הנציח, בין היתר, את רצח חייל צרפתי-מוסלמי. הוא ירה בו שני כדורים ואז צעק לעברו: "אתה הורג את האחים שלי ולכן אני אהרוג אותך".

התובע הכללי של צרפת, פרנסואה מולן, כינס אחר הצהריים מסיבת עיתונאים שבה גולל בזעזוע את המראות הקשים שבהם חזה בתיעוד שנאסף מביתו של המחבל. הוא הקפיד להמעיט בפרטים, אך גם אלה שציין ממחישים את הזוועה שהתחוללה בבוקר יום שני האחרון, כשהגיע לבית הספר "אוצר התורה".

לצורך תיעוד מעשיו, הצטייד מראח במצלמת Go Pro - המשמשת לרוב ספורטאים וחובבי אקסטרים. הוא ענד אותה על ראשו או על קסדת האופנוע, וכך לכד בעדשתה את מעשי הזוועה שביצע. לדברי מולן, עשה המחבל שימוש באותה הטכניקה עוד טרם הירי בבית הספר היהודי, כשרצח חייל צרפתי ממוצא מוסלמי וגנב את רכבו. מאוחר יותר, רכב על האחרון בדרכו למסע המוות ב"אוצר התורה".

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

דיווח: המחבל ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת