מסוק אפאצ'י התרסק בשלג, הטייס ניצל

טייס חיל האוויר האמריקני ניסה לבצע תמרון מסובך עם מסוק אפאצ'י - והתרסק על פסגת הר מושלג באפגניסטן. חברו, שתיעד את רגעי החרדה, נשמע מבוהל על רקע התמונות. הטייס שרד אולם ככל הנראה יודח מתפקידו בעקבות התקרית. צפו בתמונות

נס לעיני המצלמה: טייס מסוק אפאצ'י של חיל האוויר האמריקני ניסה לבצע תמרון מסובך עם אחד ממסוקי הקרב הטובים והיקרים בעולם. חברו של הטייס תיעד את המסוק מאבד גובה במהירות ומתרסק לפתע בעוצמה על פסגת הר מושלג. רק בנס - הטייס ניצל.

על פי הדיווח של רשת סקיי הבריטית, תאונת המסוק אירעה במהלך החודש האחרון בבסיס חיל האוויר האמריקני באפגניסטן. הטייס שניסה לבצע את התרגיל שהביא להתרסקות שייך לחטיבה הקרבית המוטסת מספר 227.

בתמונות שפורסמו ניתן לראות בבירור את המסוק מתרסק במהירות על הקרקע המושלגת סמוך לבסיס. על רקע התמונות ניתן לשמוע את קולו הנסער של הצלם, שהיה עד להתרסקות של חברו. הטייס עצמו, למרות שנותר בחיים לאחר התאונה, ככל הנראה יודח מתפקידו.

כלי התקשורת מדווחים שגם הנסיך הבריטי וויליאם יודע להטיס מסוק קרב מסוג זה, שנועד לקרבות בכוחות שיריון וחי"ר. יוצריו מתגאים בכך שהוא מסוגל לפעול בכל תנאי מזג אוויר ובכל שעה, ושהוא חמוש במגוון כלי נשק שכוללים מקלעים, רקטות ולעיתים - לפחות באפגניסטן, במבערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת