המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

אחרי שהפשיטה על ביתו של מוחמד מראח הסתיימה במותו, מצאו השוטרים בבית את סרטוני הווידאו המצמררים בהם הנציח המחבל איך רצח בדם קר שלושה חיילים צרפתים וארבעה יהודים בבית הספר בטולוז. הכל הוסרט במצלמה מיוחדת שענד על ראשו, ואת התיעוד הוא העלה לאינטרנט עוד לפני מותו

זמן קצר אחרי תום הפשיטה על ביתו של מוחמד מראח, המחבל שביצע בתחילת השבוע את הירי הרצחני בבית הספר היהודי בטולוז, צפו מפקדי כוח הקומנדו בסרטוני הווידאו המחרידים שבהם תיעד הצעיר המוסלמי את רגעי הזוועה במהלכם רצח בדם קר שלושה חיילים צרפתים, וכמה ימים מאוחר יותר גם  שלושה תלמידים ומורה בבית הספר היהודי.

התובע הכללי של צרפת, פרנסואה מולן, כינס אחר הצהריים מסיבת עיתונאים שבה גולל בזעזוע את המראות הקשים שבהם חזה בתיעוד שנאסף מביתו של המחבל. הוא הקפיד להמעיט בפרטים, אך גם אלה שציין ממחישים את הזוועה שהתחוללה בבוקר יום שני האחרון, כשהגיע לבית הספר "אוצר התורה".

לצורך תיעוד מעשיו, הצטייד מראח במצלמת Go Pro - המשמשת לרוב ספורטאים וחובבי אקסטרים. הוא ענד אותה על ראשו או על קסדת האופנוע, וכך לכד בעדשתה את מעשי הזוועה שביצע. לדברי מולן, עשה המחבל שימוש באותה הטכניקה עוד טרם הירי בבית הספר היהודי, כשרצח חייל צרפתי ממוצא מוסלמי וגנב את רכבו. מאוחר יותר, רכב על האחרון בדרכו למסע המוות ב"אוצר התורה".

הסרטונים כבר הועלו לרשת

"בתיעוד הונצחה הפגישה שלו עם בעל האופנוע, כשמראח שאל אותו לגבי תפקידו בצבא", סיפר התובע. "בשלב מסוים הוא נראה יורה בחייל שני כדורים וצועק לעברו: 'אתה הורג את האחים שלי ולכן אני אהרוג אותך'". ארבעה ימים לאחר מכן רצח מראח שני חיילים צרפתים נוספים במונטבאן, ובתיעוד הרצח הזה נראה המחבל זועק "אללה אכבר" במהלך הירי.

את הטבח בבית הספר היהודי תיאר מולן בקצרה, ככל הנראה בשל אופיו הקשה של התיעוד. "לבסוף, הוא צילם באופן יסודי את מסע הרצח שהוא ערך בטולוז ביום שני בבוקר", הוא סיכם.

התובע סיפר כי המצלמה ובה החומרים שצילם מראח נמצאה בתוך תיק. הראיות שכבר מצויות בידי רשויות החקירה בצרפת מצביעות, לדבריו, על כך שהסרטונים הקשים כבר הועלו לאינטרנט - "אבל עדיין לא ברור לאן בדיוק ומתי".

כעת עורכת המשטרה הצרפתית מצוד אחר מי שקיבל את תיעוד מעשי הרצח ממראח. "החקירה עדיין רחוקה מלהסתיים", הבהיר מולן. "כעת אנו מנסים להתחקות אחר שותפיו של מראח או מי שסיפק לו את האמצעים לבצע את מה שעשה".

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

דיווח: המחבל ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת