שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

אחרי יותר מיממה של המתנה, שלב הפריצה ארך דקות בודדות בלבד - אבל היה רווי אלימות. שר הפנים הצרפתי גולל לפרטי פרטים את הדרמה שהתרחשה היום בדירתו של מוחמד מראח. הוא סיפר כי המחבל הפתיע את הכוחות - שאותם קיבל כשפתח באש משני כלי נשק במקביל. "הלוחמים לא ראו מעולם אלימות כזאת, הוא ירה כמו מטורף", לדבריו

דקות ספורות אחרי שכוחות הקומנדו הצרפתיים פרצו לביתו של המחבל מוחמד מראח ושמו קץ לדרמה שהחלה במסע הקטל בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, גולל שר הפנים בפריז, קלוד גאן, את התנהלות העניינים ברגעי המתח האחרונים והאלימים בחייו של הרוצח.

על הרגעים שבהם הגיעה לקצה ההמתנה לאפשרות שמראח, שרצח בדם קר שלושה תלמידים ומורה בבית הספר היהודי, יסגיר את עצמו - סיפר שר הפנים: "ההחלטה לפרוץ פנימה ולתפוס אותו התקבלה הבוקר ב-10:30. לתוך הבית הושלכו רימוני הלם, אולם הוא לא הגיב".

השלב הבא, לדברי גאן, התרחש כש"מפקד היחידה המיוחדת (RAID) נתן את האות לתחילת הפריצה. הלוחמים נכנסו תחילה דרך הדלת הראשית ובמקביל מהחלונות. התריסים הוסרו עוד לפני כן".

שר הפנים הצרפתי סיפר כי הכוחות, שכבר פעלו בתוך דירת המחבל, הופתעו כשבאו עמו במגע ראשוני. "הכנסנו פנימה מצלמות מיוחדות כדי לגלות איפה הוא נמצא, אולם לא הצלחנו לאתר אותו", הוא תיאר.

"בשלב הזה הצלחנו 'להעיף מבט' לחדר האמבטיה. אז הוא יצא משם בעודו יורה לכל הכיוונים כמו מטורף, עם שני כלי נשק במקביל". על המחזה המבעית סיפר כי "הלוחמים לא ראו מעולם אלימות מסוג כזה והיו מוכרחים להגן על עצמם".

התובע הכללי בפריז הוסיף על דבריו של השר ואמר כי ברגעי מותו, לבש מראח גלבייה ומתחתיה אפוד מגן. בחדרו נמצאו אחר כך בקבוקי תבערה שהכין ומחסניות נוספות לכלי הנשק שנשא. השר גאן סיפר על הרגעים שבהם תמה הפרשה כי "מוחמד מראח קפץ מהחלון כשהוא יורה לכל עבר. אחר כך הוא אותר מת על הקרקע".

שר הפנים הצרפתי הביע את הערכתו לצוותים שפעלו בזירה ואמר: "אני רוצה להודות לאנשי RAID על האופן המקצועי שבו פעלו. הם הוכיחו מסירות רבה ואומץ לב. שני שוטרים נפגעו, אחד נפצע ברגלו ואחר לקה בהלם".

בין היתר, הרעיף גאן שבחים על פעולת המשטרה הצרפתית. "החקירה הזו התנהלה באופן כמעט בדיוני. (מראח) זוהה כעבור זמן קצר משום שידענו שהיה לו עבר פלילי והכך הצלחנו להסיר את הסכנה שנשקפה ממנו לתושבי טולוז".

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

המחבל רצח, תיעד וצעק: "הרגת את אחיי, אני אהרוג אותך"

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת