שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו אינספור פעמים"

עדותה של אישה שהתגוררה בשכנות למוחמד מראח החשוד בטבח בטולוז, מגלה שהאיש השרה אימה ופחד על האנשים בסביבתו. "הוא אילץ את בני להאזין לפסוקים מהקוראן ולצפות בהוצאות להורג של אל קעידה", סיפרה בריאיון. לדבריה, התלוננה נגדו פעמים רבות בעבר למשטרה על כך שהוא מטריד אותה ואת ילדיה, אך דבר לא נעשה

החשוד בירי: מוחמד מראח (חדשות 2)

חשיפת זהותו של החשוד בטבח בטולוז, לא הפתיעה את האנשים שחיו בקרבתו בשנים האחרונות - להיפך. שכנה של מוחמד מראח מספרת היום שהתלוננה עליו פעמים רבות בעבר בעקבות אלימות שהפעיל כלפיה וכלפי ילדיה, ופעולות שנקט כדי להפיץ את האיסלאם בסביבת מגוריו בכפייה.

עדותה של השכנה, שביקשה להישאר בעילום שם, מתפרסמת הבוקר באתר הצרפתי "לה טלגרם" ומגוללת מערכת יחסים בעייתית, במסגרתה נהג לטענתה להטריד את בתה ולהטיף לבנה. עם התברר החשדות נגדו, הצהירה כי תעיד נגדו שוב, לאחר שעד היום התעלמו במשטרה מדבריה.

"אני מזועזעת, חבל שכל כך הרבה אנשים היו צריכים להיהרג כדי שיבינו שצריך לטפל בו", אמרה האם שגרה בסמיכות למראח, החשוד ברצח ארבעת היהודים והחיילים הצפון אפריקנים. "המשטרה ידעה שהוא מסוכן וקיצוני. התלוננתי נגדו פעמיים בעבר, אך דבר לא נעשה".

חלק מהטענות של שכנתו נחשפו אתמול בעדויות שנגבו בעקבות ההחלטה לעצור אותו. אחת מהן, התרחשה בשנת 2010 ובמהלכה הופיע מראח עם חרב כשהוא לובש בגדים כהים וקרא "אללה אכבר". "זה הפחיד אותנו מאוד", מספרת השכנה שהוסיפה כי באותו יום תקף גם את ילדיה.

הכריח את שכנו בן ה-15 לצפות בהוצאות להורג

"הוא הכריח את הילד שלי לצפות בסרטונים של הוצאות להורג", העידה בריאיון. לדבריה, יממה קודם לכן הוא אילץ את בנה שהי אז בן 15 להיכנס למכוניתו, ושם השמיע לו שירי דת ומה שנשמע כמו פסוקים מהקוראן. "המילים קראו לצאת לקרב ולהילחם, אבל מראח לא הסתפק בזה והכריח את בני לבוא לביתו, שם הוא ראה ספר קוראן גדול שמונח במרכז הבית וסכינים רבות שתלויות על הקירות".

"הוא החזיק בני מחמש אחר הצהריים ועד חצות", הוסיפה האם. "מראח אילץ אותו לצפות בסרטים מחרידים של אל קעידה, שמתעדים הוצאה להורג של אישה בירייה בראשה, ותיעוד של אדם נוסף שפשוט שחטו אותו. רק אחרי מספר שעות הוא הצליח לקרוא לי שאבוא. לקח לו זמן להתאושש מזה".

היא מספרת שחשה מאוימת על ידי מראח, שהאשים אותה בכך שהיא אתאיסטית וטען שהיא צריכה "לשלם על כך" כמו כל הצרפתים. "הוא כל הזמן חזר על העובדה שהוא לוחם ג'יהאד ועל רצונו למות מות קדושים", הוסיפה השכנה. "במקרים אחרים איים שיחטוף את בני ושישחוט אותי, כשהוא מסמן עם האצבע על צווארו".

כל העדכונים לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק