על אופנוע, עם קסדה לבנה: כך נראה הרוצח מטולוז

הטלוויזיה הצרפתית פרסמה הערב תמונות ראשונות ודרמטיות של מי שנראה כיורה בבית הספר היהודי בטולוז, כשהוא רכוב על אופנוע מסוג ימאהה טי-מקס 530. התמונות הוצאו מתוך תיעוד של מצלמות האבטחה בבית הספר. מחר: הלוויות ההרוגים בישראל

תמונות ראשונות של הרוצח (TF1)

תחנת הטלוויזיה הצרפתית TF1 פרסמה הערב תמונות ראשונות של הרוצח מבית הספר היהודי בטולוז. בדיווח הרשת נטען כי מדובר בתמונות סטילס שהוצאו מתוך תיעוד מצלמות האבטחה של האירוע, אך מידת אמינות התמונות טרם ברורה.

בתמונות הדרמטיות, שתיים במספר, ניתן לראות איש לבוש שחורים - כפי שעדי ראייה רבים לרצח הנורא תיארו את היורה בדרום צרפת, רכוב על אופנוע בהיר מסוג ימאהה טי-מקס 530. לאיש קסדה לבנה והרשת אף פרסמה את מספר לוחית הרישוי של הרכב: CA-676-RT.

כמעט שתי יממות אחרי הירי הקטלני, מוטסים הלילה ארונותיהם של ארבעת הקורבנות לישראל - לקראת הלוויותיהם שייערכו מחר בארץ. טיסת "אל-על" שנושאת אותם צפויה לנחות בנמל התעופה בן-גוריון בסביבות 4:00 לפנות בוקר.

גם כעת, טרם נרשמה התקדמות משמעותית במאמץ לחשוף את זהות הרוצח - ובצרפת ממשיכים לנסות לאתר קצה חוט שיוכל להוביל את החוקרים אליו. מחר יגיע לישראל שר החוץ של צרפת, אלן ז'ופה, והוא ישתתף בהלוויות הנרצחים - הרב יונתן סנדלר ששימש מורה בבית הספר ושני ילדיו הקטנים - אריה וגבריאל, בני שש ושלוש במותם. גם בתו של מנהל המוסד - מרים מונסונגו, בת שמונה במותה, נרצחה באירוע.

בצרפת חוששים: הרוצח יכה שוב

משטרת צרפת והגופים החוקרים בה את נסיבות האירוע ממשיכים לבדוק בכל הכיוונים. העובדה שאותו הנשק שימש לרצח מוסלמים מוקדם יותר הוא שהעלה את ההנחה שנאו-נאצים הם שעומדים מאחורי המהלך, אך זמן קצר אחר כך נוקה שמם.

ההנחה הרווחת כרגע היא שקציר הדמים בבית הספר היהודי היה פיגוע טרור שמקורו בתוך גבולות צרפת - ולא מחוצה להם. התובע הראשי בפריז הזהיר היום שבשל הקושי באיתור הרוצח עלול האחרון להכות שוב - וקרא לגורמים האחראיים להיערך לכך.

ברקע המשבר שפוקד את צרפת בעקבות האירוע, זוכה הנשיא ניקולא סרקוזי לשבחים רבים על הדרך שבה הוא מנהל את ארצו בימים קשים אלה.

סרקוזי נמצא כעת בשיאה של מערכת בחירות, וזוכה למחמאות גם מקרב מבקריו והפרשנים הפוליטיים שאמרו כי צעדיו מאופיינים ב"התנהלות נשיאותית מאוד". הדבר צפוי לזכות אותו בנקודות זכות פוליטיות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת