תיעוד: שוטרים דורסים חשוד חמוש - בכוונה

כשחשוד חמוש ומוכר למשטרה לא נענה לקריאות השוטרים לעצור והלך ברחוב כשבידיו כלי נשק טעון, ניידת משטרה פגעה בו בעוצמה, בכוונה, תוך שהיא פוצעת אותו באורח קשה. בארה"ב זועמים על יחס השוטרים, אבל מפקד המשטרה טוען: השוטר נהג כראוי

בארצות הברית נחשף אתמול מקרה נוסף של אלימות משטרתית קשה במהלך מעצר חשוד: המקרה אירע באריזונה בחודש פברואר השנה, כשחשוד חמוש ומוכר למשטרה לא נענה לקריאות השוטרים והמשיך ללכת כשבידיו כלי נשק טעון. הפתרון שמצאו "אנשי החוק" - לפגוע בו באמצעות הניידות ולפצוע אותו קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התיעוד הזה, שמצית מחדש את הוויכוח על יחס המשטרה כלפי המיעוטים בארה"ב, התרחש לפני כחודשיים סמוך לעיר טוסון שבמדינת אריזונה, בדרום מערב ארה"ב. מריו ולנסיה, בן 36, תועד בידי המשטרה כשהוא הולך ברחוב תוך שהוא מכוון רובה לראשו. בשלב מסוים אף פתח באש, כירה לאוויר.

ניידת משטרה אחת עקבה אחריו, כשבכל הזמן הזה קורא לו השוטר שלא לפגוע בעצמו. שותפו לניידת קרא בקשר לסיוע מניידות נוספות, כשבמקביל ביקש לנהוג בזהירות מאחר והאדם חמוש. זמן קצר לאחר מכן ניידת נוספת שדהרה לזירה עלתה על המדרכה ודרסה את ולנסיה בכוונה, תוך שהשוטר דוחק אותו לקיר בטון סמוך.

למרות מה שנראה כאלימות משטרתית נגד אדם שלא פגע באיש, ואולי התכוון לפגוע בעצמו, מפקד המשטרה שיבח את פעולת השוטר על שהצילה את חייו של ולנסיה, שנלקח לבית החולים המקומי כשהוא סובל מפציעות חמורות. בהמשך, ולאחר ששוחרר מבית החולים, הוא הואשם בירי באוויר שביצע מאחר והחוק אוסר על ירי בשטח עירוני באריזונה.