התה היקר בעולם גדל על צואת פנדות

חקלאי סיני חושף היום את סוד התה היקר בעולם: עלי התה מונבטים על דשן שמופק מלא אחר מאשר גללי פנדה. היזם הסיני, שמוכר את התה בעל היכולות הרפואיות במחיר של יותר מ-200 לכוס, אומר שהסוד טמון בתזונה המצומצמת של הפנדה - שניזונה מעלי במבוק בלבד

כמה הייתם מוכנים לשלם עבור כוס תה בעלת סגולות רפואיות? וכמה הייתם מוכנים לשלם עבור כוס תה כזו אילו גיליתם שהיא גדלה על צואה? חקלאי ויזם סיני בשם אן ינשי שעומד מאחרוי גידול התה היקר בעולם חושף את הסוד מאחורי מה שנחשב לתה היקר בעולם.

התה האורגני שלו מוגדר כבריא, בעל טעם עשיר ומרקם שמחליק בנעימות מיוחדת לגרון. אבל כעת מתברר שהוא מקבל את תכונותיו ממקור שנוי במחלוקת. היום נחשף שעלי התה צומחים על בסיס של דשן שעשוי מגללי פנדה.

עלי התה המיוחדים גדלים רק באזור ההררי בשם יא'אן בחבל סצו'אן, אבל זו לא האדמה העשירה של חבל הארץ שעושה את ההבדל אלא בית הגידול לדובי פנדה שפועל בין שדות התה. לדברי יאנשי, הוא בחר בגללי הפנדה בשל היתרונות הרפואיים שלו, והטעם מבחינתו הוא תוספת מבורכת ומפתיעה.

הפסולת של הדובים - מצע גידול קסום

דובי הפנדה, אוכלים רק עלי במבוק, וגופם סופג שלושים אחוזים מחומרי המזון שעוברים במערכת העיכול. יתר 70 האחוזים שהם במבוק מעובד, יוצא בגללים.

"הם כמו מכונה שיוצרת דשן אורגני", מסביר יאנשי. "הם אוכלים ומייצרים דשן משובח". לדבריו, העולם כולו יכול ללמוד מהיתרון שמצא בחומר שנראה לרובנו כפסולת. אמנם מדובר בדובים נערצים, אבל אחרי הכל, השימוש הוא עדיין בפסולת שהם מייצרים.

50 גרם של התה המשובח נמכר תמורת 3,500 דולרים - סכום של יותר מ-200 דולר לכוס תה. את חלק מההכנסות, מבטיח יאנשי להשקיע במחקרים שמיועדים לשיפור הסביבה. "אני מודה לשמיים ולארץ שברכו אותנו בתה הפנדה הסביבתי", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת