עדויות חדשות מהטבח בטולוז: "הרוצח נשא מצלמה על צווארו"

אלפי שוטרים ובלשים ממשיכים במצוד חסר תקדים אחר האיש שרצח אתמול ארבעה בני אדם בבית הספר היהודי בטולוז. לדבריו של שר הפנים הצרפתי, אין התקדמות ממשית בחקירה, אולם צילומי אבטחה עדיין לא נחשפו

פרטים חדשים מהטבח בבית הספר בטולוז: רוכב האופנוע האלמוני שפתח באש באירוע ככל הנראה ענד מצלמת וידאו על צווארו, שסייעה לו בפעולה - כך אומר שר הפנים הצרפתי, על סמך עדויות ראיה שנגבו בזירת האירוע. "איננו יודעים מי היורה עדיין", אמר הבוקר השר לרדיו "אירופה 1". "לעת עתה, אנחנו ממשיכים בחקירה. עד ראיה ראה מצלמת וידאו קטנה כרוכה סביב צווארו של הרוצח".

בינתיים, ממשיכות לזרום העדויות מזירת הרצח בבית הספר היהודי. "הרוצח ירד מהאופנוע, ירה באוויר ואז הוציא כלי נשק נוסף והחל לירות על כולם, על הילדים", סיפר הבוקר אחד מעדי הראייה במקום, צעיר מקומי בשם ברוך. העיתון "הטלגרף" הבריטי חשף הבוקר כי המשטרה מחזיקה בתיעוד של מצלמות האבטחה במקום, ובהן נראה הרוצח פורץ לבית הספר ויורה לכל עבר.

מעדויות נוספות שפורסמו מוקדם יותר עולה כי מרים מונסונגו בת ה-8, בת הזקונים במשפחתו של מנהל בית הספר היהודי, נורתה מטווח קצר על ידי המפגע חסר הרחמים. על פי עדויות המגיעות מהשטח תפס הרוצח בידו את מרים הקטנה וירה בה שלושה כדורים מטווח אפס בראשה.

"הרשע רץ אחריה"

מכר של בני משפחת מונסונגו שביקר בבית המשפחה האבלה סיפר לעיתון "מעריב" כי שמע מבני הזוג מונסונגו פרטים חדשים אודות הרצח המזעזע. "היא בת הזקונים שלנו. הרשע הזה רץ אחריה, תפס אותה בשערות וירה בראשה. הוא הרס אותנו", סיפרו בני המשפחה ההמומים.

אביה של מרים, יעקב מונסונגו, מנהל את בית הספר היהודי קרוב ל-20 שנה. אתמול, דקות לאחר האירוע, נפרד יעקב מבתו הקטנה בנשיקה ובבכי באחד המבנים בבית הספר.

היום, בשעה 12:00, יעמדו בבתי הספר ברחבי צרפת דקת דומיה לזכרם של הנרצחים בפיגוע. אמש ערכה הקהילה היהודית עצרת זיכרון מחוץ לבית הספר בנוכחות אווה סנדלר, אלמנתו של יונתן ואמם של אריה וגבריאל.

החשד: תא ניאו נאצי אחראי לטבח

אלמוני רכוב על קטנוע פתח אתמול בבוקר באש בבית ספר יהודי בעיר טולוז בדרום-מערב צרפת, ונמלט מהמקום. ארבעה בני אדם איבדו את חייהם בתקרית: הרב יונתן סנדלר בן ה-30, ישראלי שעזב את הארץ לפני כשנתיים ועבד כמורה בבית הספר של הקהילה היהודית בטולוז, ושני ילדיו הקטנים - אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. הרוגה נוספת היא בתו של מנהל בית הספר, מרים מונסנגרו בת ה-8. עוד שלושה תלמידים בבית הספר נפצעו באורח קשה.

במשטרה הצרפתית חושדים כי תא נאו נאצי שפעל בתוך בסיס צבאי בצרפת, אחראי לירי הקטלני. הגילוי שהוביל לכיוון החקירה הזה הוא שאותו נשק ממנו נורו הקליעים אתמול, וגם אותו האופנוע השחור עליו רכב הרוצח, שומשו גם בשלושה מקרי רצח אחרים באזור - של חיילים מוסלמים ממוצא צפון אפריקני. החוקרים חושדים שקבוצת חיילים שהודחו מיחידת עלית של הצנחנים הצרפתים, מפני שנחשדו בפעילות נאו נאצית, פתחו במסע נקמה ממניעים אידיאולוגים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת