העדויות הקשות נחשפות: הרוצח וידא הריגה במרים הקטנה

יממה לאחר הטבח המזעזע בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז, מתגלות העדויות הקשות מזירת האירוע. יעקב מונסונגו, מנהל בית הספר ואביה של מרים בת ה-8 שנרצחה באכזריות נפרד ממנה בנשיקה באחד המבנים בבית הספר, דקות לאחר הרצח. מכר של המשפחה סיפר: "הרוצח אחז את מרים בשערותיה וירה בה למוות"

מרים מונסונגו ז"ל (חדשות 2)

אין גבול לאכזריות: הפרטים אודות הטבח בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז מתגלים ביום שלאחר האירוע המזעזע. מרים מונסונגו בת ה-8, בת הזקונים במשפחתו של מנהל בית הספר היהודי נורתה מטווח קצר על ידי המפגע חסר הרחמים. על פי עדויות המגיעות מהשטח תפס הרוצח בידו את מרים הקטנה וירה בה שלושה כדורים.

מכר של בני משפחת מונסונגו שביקר בבית המשפחה האבלה סיפר לעיתון "מעריב" כי שמע מבני הזוג מונסונגו פרטים חדשים אודות הרצח המזעזע. "היא בת הזקונים שלנו. הרשע הזה רץ אחריה, תפס אותה בשערות וירה בראשה. הוא הרס אותנו", סיפרו בני המשפחה ההמומים.

אביה של מרים, יעקב מונסונגו, מנהל את בית הספר היהודי קרוב ל-20 שנה. אתמול, דקות לאחר האירוע, נפרד יעקב מבתו הקטנה בנשיקה ובבכי באחד המבנים בבית הספר.

היום, בשעה 12:00, יעמדו בבתי הספר ברחבי צרפת דקת דומיה לזכרם של הנרצחים בפיגוע. אמש ערכה הקהילה היהודית עצרת זיכרון מחוץ לבית הספר בנוכחות אווה סנדלר, אלמנתו של יונתן ואמם של אריה וגבריאל.

החשד: תא ניאו נאצי אחראי לטבח

אלמוני רכוב על קטנוע פתח אתמול בבוקר באש בבית ספר יהודי בעיר טולוז בדרום-מערב צרפת, ונמלט מהמקום. ארבעה בני אדם איבדו את חייהם בתקרית: הרב יונתן סנדלר בן ה-30, ישראלי שעזב את הארץ לפני כשנתיים ועבד כמורה בבית הספר של הקהילה היהודית בטולוז, ושני ילדיו הקטנים - אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. הרוגה נוספת היא בתו של מנהל בית הספר, מרים מונסנגרו בת ה-8. עוד שלושה תלמידים בבית הספר נפצעו באורח קשה.

במשטרה הצרפתית חושדים כי תא נאו נאצי שפעל בתוך בסיס צבאי בצרפת, אחראי לירי הקטלני. הגילוי שהוביל לכיוון החקירה הזה הוא שאותו נשק ממנו נורו הקליעים אתמול, וגם אותו האופנוע השחור עליו רכב הרוצח, שומשו גם בשלושה מקרי רצח אחרים באזור - של חיילים מוסלמים ממוצא צפון אפריקני. החוקרים חושדים שקבוצת חיילים שהודחו מיחידת עלית של הצנחנים הצרפתים, מפני שנחשדו בפעילות נאו נאצית, פתחו במסע נקמה ממניעים אידיאולוגים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת