"תקיפה ישראלית תפגע קשות בארה"ב"

מתקפה ישראלית באירן תעכב את תוכנית הגרעין בשנה ותביא למותם של מאות אמריקנים, כך עולה ממשחק מלחמה מיוחד שערכו בכירי מערכת הביטחון בארה"ב. בכירים אמריקנים מסרו כי מטוסי קרב אירנים צפויים לרדוף אחר המטוסים הישראלים ולאחר מכן צפויה אירן לשגר טילים לעבר מטרות אמריקניות במפרץ הפרסי

200 הרוגים אמריקנים. ארכיון (רויטרס)

תקיפה ישראלית באירן תביא למאות הרוגים אמריקנים - זאת ההערכה שעולה ממשחק מלחמה שקיימו בכירי הצבא בארה"ב, המנסה לדמות את השתלשלות האירועים במזרח התיכון במקרה שישראל תחליט לפגוע במתקני הגרעין האירנים.

העיתון "ניו יורק טיימס" מפרסם פרטים ממשחק המלחמה המסווג שנערך החודש בארה"ב ונועד להעריך את יכולתו של הצבא האמריקני להגיב במקרה של תקיפה ישראלית. בכירים בפנטגון, שביקשו להישאר בעילום שם, מסרו שמהסימולציה עולה כי במקרה של הסלמה עם אירן, מעורבות אמריקנית עשויה להיות בלתי נמנעת.

משחק המלחמה "מבט פנימי", הנערך מדי שנתיים בארה"ב, נמשך שבועיים ועסק בתרחיש שבו ארה"ב מגלה כי נשאבה לתוך עימות צבאי עם אירן לאחר שטילים אירנים פגעו במשחתת אמריקנית במפרץ הפרסי והביאו למותם של 200 חיילים. על פי משחק המלחמה, התגובה לתרחיש זה תהיה תקיפה אמריקנית על מתקני הגרעין באירן.

"התקיפה תעכב את תוכנית הגרעין בשנה"

הבכירים האמריקנים העריכו כי התקיפה הישראלית תעכב את תוכנית הגרעין האירנית בשנה והתקיפות האמריקניות שיגיעו לאחר מכן יאטו את התוכנית בשנתיים נוספות לכל היותר. עם זאת העריכו בפנטגון כי ארסנל הנשק לטווח רחוק, מטוסי התדלוק והטילים המדויקים של ארה"ב עשויים להסב לתוכנית הגרעין נזק גדול בהרבה אם יחליט הנשיא אובמה על מתקפה בקנה מידה מלא.

על פי התרחיש, אירן תתייחס לכל תקיפה בשטחה כאקט משותף לארה"ב ולישראל ותראה בנוכחות האמריקנית במפרץ הפרסי איום ישיר. עוד מסרו הבכירים כי לאחר תקיפת מתקני הגרעין צפויים מטוסי קרב אירנים לרדוף אחר המטוסים הישראלים ולאחר מכן, כאמור, לתקוף במפרץ הפרסי.

בכירי ממשל בוושינגטון מסרו לעיתון כי משחק המלחמה חיזק את הערכות ראשי הצבא לפיהן עימות אירני-ישראלי ישא אופי בלתי צפוי ובלתי נשלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת