שגריר ישראל בצרפת: "הפיגוע כוון נגד מטרה יהודית"

עם היוודע דבר הפיגוע בבית הספר היהודי בטולוז, מיהר למקום השגריר יוסי גל. "הפיגוע הזה היה אכזרי ובוצע בקור רוח. אני משוכנע שהרשויות בצרפת יטפלו במהירות ויעצרו את האחראים למעשה", אמר השגריר שהשתתף הערב בעצרת זיכרון לזכר הנרצחים

ארבעה יהודים נרצחו היום בפיגוע השנאה בבית הספר "אוצר התורה" שבטולוז. הערב, קיימו אלפים עצרת זיכרון בבית הכנסת בעיר לזכר הנרצחים.

"נפגשתי עם כל ראשי הקהילה היהודית ומשפחות ההרוגים", סיפר שגריר ישראל בצרפת יוסי גל שמיהר למקום האירוע. "חזרתי מעצרת הזיכרון בה השתתפו שר הפנים הצרפתי, פוליטיקאים ואישי ציבור רבים. ברור לכולנו שהפיגוע הזה כוון כנגד מטרה יהודית, את זה ניתן ללמוד ממהות המטרה, מהאכזריות ומקור הרוח בו בוצע הפשע".

"אני משוכנע שהרשויות בצרפת איתן אנו נמצאים בקשר והחלו לחקור את האירוע יעשו את כל מה שצריך לעשות כדי לעצור את הפושע", הוסיף השגריר, "רמת המוכנות של כולנו כישראלים ויהודים תמיד הייתה גבוהה, זאת בעקבות האירועים האחרונים שהתרחשו במדינות אחרות. אני יודע שהחקירה נמשכת וזה לא יהיה נכון לפרט את פעולותיה כאן".

הנשק שימש לפשעי שנאה קודמים

במשטרה הצרפתית חושדים כי תא נאו נאצי שפעל בתוך בסיס צבאי בצרפת, אחראי לירי הקטלני היום בבית הספר היהודי בטולוז, שם נהרגו ארבעה אנשים - שלושה מהם ילדים.

הגילוי שהוביל לכיוון החקירה הזה הוא שאותו נשק ממנו נורו הקליעים היום, וגם אותו האופנוע השחור עליו רכב הרוצח היום, שומשו גם בשלושה מקרי רצח אחרים באזור - של חיילים מוסלמים ממוצא צפון אפריקני.

החוקרים חושדים שקבוצת חיילים שהודחו מיחידת עלית של הצנחנים הצרפתים, מפני שנחשדו בפעילות נאו נאצית, פתחו במסע נקמה ממניעים אידיאולוגים.