ההרוגים בצרפת: מורה ישראלי ושני ילדיו הקטנים

4 הרוגים בפיגוע הירי בביה"ס היהודי בצרפת, בהם 3 בני משפחה אחת: הרב יונתן סנדלר בן ה-30, שעזב את ישראל לפני שנתיים ועבד כמורה בביה"ס, נורה למוות כשעמד עם שני ילדיו אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. הרוגה נוספת, על פי דיווחי התקשורת הצרפתית, היא בתו של מנהל בית הספר, מרים מונסנגרו בת ה-8

ככל שנוקפות השעות, מתברר שהקהילה היהודית הייתה היעד הברור של היורה האלמוני שהגיע הבוקר לבית הספר היהודי בטולוז ופתח באש לעבר התלמידים. בפיגוע הירי נהרגו ארבעה בני אדם, שלושה מהם ילדים.

שלושה מבין ההרוגים הם בני משפחה אחת. מדובר ברב יונתן סנדלר בן ה-30, ישראלי שעזב את הארץ לפני כשנתיים ועבד כמורה בבית הספר של הקהילה היהודית בטולוז, ושני ילדיו הקטנים - אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. הרוגה נוספת היא בתו של מנהל בית הספר, מרים מונסנגרו בת ה-8. עוד שלושה תלמידים בבית הספר נפצעו באורח קשה.

עדי ראייה דיווחו שהרב סנדלר עמד עם ילדיו בכניסה לבית הספר, כשהיורה האלמוני הגיע למקום. סנדלר, תושב קרית יובל בירושלים, למד בכולל בשכונת בית וגן עד לפני כשנתיים. לאחרונה החליט לנסוע לחזק את הקהילה היהודית בטולוז, ועבד שם בהוראה.

מורה בבית הספר: "יונתן הגיע כדי לקרב לבבות"

הרב רחמים סבג, מורה בבית הספר, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הגיע למקום דקות לאחר האירוע. "ראיתי שכולם בחוץ בוכים, זו היתה שעת הכניסה של הילדים לבית הספר", אמר סבג. "חבר שלי נהרג, הוא בן 30, הוא הגיע מהארץ לפני חמישה חודשים, יחד עם אישתו והילדים כדי לקרב לבבות. יש מהומה והיסטריה גדולה בבית הספר וכוחות הביטחון פה".

אלמוני רכוב על קטנוע פתח באש בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בעיר טולוז בדרום-מערב צרפת, ונמלט מהמקום. האירוע התרחש הבוקר בשעה 7:55 (שעון צרפת) בתחנת הסעה הסמוכה לבית הספר. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי אדם שרכב על קטנוע שחור פתח באש משני כלי נשק שונים לעבר קבוצת תלמידים במתחם. עוד על פי הדיווחים, היורה, עם קסדה לראשו, ירה לעבר תחנת הסעה שבה יורדים תלמידים מהאוטובוס שמוביל אותם לבית הספר.

סרקוזי: "מדובר באסון לאומי"

זמן קצר לאחר הירי הגיע לזירה נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, ואמר שהפשע בטולוז כוון נגד ילדיה של צרפת כולה ולא רק הקהילה היהודית. "מדובר באסון לאומי", אמר סרקוזי והביע את תנחומיו לעיר טולוז ולבני הקהילה היהודית בפרט. הוא קשר בין אירוע הירי הבוקר לאירועי הירי האחרונים בעיר והבטיח שהרשויות לא יפסיקו במאמציהן עד שיתפסו את האשמים. מחר יקיימו תושבי צרפת דקת דומייה לזכר הרוגי הירי.

התקרית גרמה בהלה בקרב בני הקהילה היהודית בטולוז. "אני בהלם", אמר אחד מהם לתקשורת הצרפתית. "תקיפת הילדים הבוקר בטולוז זה מעשה של פחדנים שמעורר זעם. אני מקווה שאלו שביצעו את המעשה הזה יענשו בחומרה".

אהרון, שמכיר את ההרוגים העיד שמדובר במשפחה פעילה מאוד בקהילה היהודית בטולוז. "היהודים שומעים הערות אנטישמיות בכל יום, אבל זה תמיד בפריז ובמקומות אחרים", אמרה בטי, תלמידה לשעבר בבית הספר "אוצר התורה", והוסיפה: "אנחנו מרגישים נורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת