שובר הקופות האירני הבא: "כאן בלעדיי"

בתעשיית הקולנוע עדיין לא מתאוששים מההצלחה המסחררת של "פרידה", ובתעשיית הקולנוע האירני מבטיחים לנו כבר דרמה סוחפת נוספת גורפת פרסים. הסרט "כאן בלעדיי" זוכה לשבחים בכל פסטיבל סרטים בו הוא מופיע, וכבר גרף שני פרסים בפסטיבל מונרטריאול. השבוע הוא יוצג בארה"ב, ובהפקה מקווים לשחזר את ההצלחה של "פרידה"

"כאן בלעדיי". בדרך לאוסקר? (חדשות 2)

היכונו לשובר הקופות האירני הבא: אחרי הדרמה עטורת הפרסים "פרידה", שזכתה גם בטקס האוסקר, מוצג בימים אלו הסרט האירני "כאן בלעדיי" בפסטיבלים רבים לסרטים ברחבי העולם, וזוכה לשבחים ולביקורות מפרגנות. הסרט, מבית היוצר של הבמאי בהראם טאבאקולי, כבר זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל מונטריאול והמבקרים מנבאים לו פרסים רבים נוספים.

"כאן בלעדיי", סרט בן 100 דקות, מגולל את סיפורה של פרידה, אם חד-הורית מהמעמד הבינוני, העובדת בשתי עבודות על מנת לכלכל את בתה הנכה יאלדה ובנה חובב הכתיבה אישאן. בהיעדר דמות גברית בבית, מנסה אישאן לשחק את תפקיד הגבר בבית - אך בצד זאת מחזיק בחלומות ושאיפות להפוך לכותב גדול ולהיפטר מחובותיו למשפחה. ולסיפור המורכב הזה מצטרף גם חברו לעבודה של אישאן, רזא, המביע עניין רב באחותו יאלדה.

צפו בקדימון לסרט "כאן בלעדיי"

פטמה מוהמד-אריא, המגלמת את פרידה בסרט, זוכה לתשבוחות רבות על משחקה, וגרפה את פרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל מונטריאול. סרט הדרמה, שהופק על ידי ארגון המדיה של הרפובליקה האסלאמית, הספיק כבר להשתתף בפסטיבלים לסרטים רבים ברחבי העולם - גם בגרמניה ובהודו. בשבוע הבא הוא יוצג גם בפסטיבל הסרטים בקליבלנד, ארצות הברית, ובהפקה מקווים לשחזר את ההצלחה של "פרידה" ולזכות בפרגון דומה גם מהאמריקנים.

בינתיים, נראה כי אסגר פרהדי, במאי הסרט "פרידה", נהנה מהתהילה בכל מקום בעולם - חוץ מאשר באירן. בשבוע שעבר בוטלו חגיגות הזכייה באוסקר שתוכננו לו בטהרן, מבלי שמשטר האייתולות יעניק הסברים מיוחדים לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת