נחשף החייל האמריקני שטבח ב-16 בני אדם באפגניסטן

סמל רוברט ביילס, בן 38, נשוי ואב לשני ילדים מוושינגטון, הוא שטבח על פי האישומים נגדו ב-16 בני אדם בכפר באפגניסטן. עורכי דינו של החייל טוענים כי הוא סובל מפוסט טראומה ולכן אינו שפוי לעמוד למשפט. אם הוא אכן יעמוד לדין ויורשע, עשוי להיות מוטל עליו גזר דין מוות

פני הרוע נחשפים: החייל האמריקני המואשם בטבח האכזרי באפגניסטן הוא סמל רוברט ביילס, כך דווח בסוף השבוע בארה"ב.

מקור אמריקני בכיר שסירב להזדהות בשמו, מסר פרטים נוספים על סמל ביילס, שעל פי הפרטים הידועים יצא מבסיסו בדרום אפגניסטן ביום ראשון שעבר, צעד אל הכפרים הסמוכים וירה למוות ב-16 בני אדם, בהם נשים וילדים.

ביילס, בן 38, נשוי ואב לשני ילדים מוושינגטון, נפצע בעבר פעמיים במסגרת 11 שנות שירותו הצבאי. מדובר בחייל מצטיין ללא עבירות משמעת, ששירת בעירק ובאפגניסטן ואף היה מועמד לקבל עיטור גבורה לאחר שנפצע בקרב.

סמל רוברט ביילס. ארכיון (רויטרס)

עשוי לעמוד בפני גזר דין מוות

החייל, שהועבר למעצר במתקן צבאי שמור היטב, אמור לעמוד לדין תחת חוקי הצבא במסגרתם עשוי להיות מוטל עליו גזר דין מוות, אולם עורכי דינו של החייל טוענים כי הוא סובל מפוסט טראומה ולכן אינו שפוי לעמוד למשפט. סניגורו של ביילס טוען כי הוא היה עד לתקרית במהלכה אחד מחבריו לנשק נפצע קשה ואיבד את רגלו, זאת יממה אחת בלבד לפני הטבח שביצע.

גורם בכיר בצבא ארה"ב מסר ל"ניו יורק טיימס" כי מסע הרצח היה תוצאה של "שילוב של מתח, אלכוהול ונושאים הקשורים למשפחתו - הוא פשוט נשבר", אולם עורך דינו מכחיש את הדברים וטוען כי למרשו יש "נישואים חזקים ויציבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת