אירן מציגה מל"ט מודיעין חדש: "גם לצרכים צבאיים"

במערב ממשיכים לדבר על אופציה צבאית נגד תכנית הגרעין, ובאירן כבר מתכוננים: הרפובליקה האסלאמית הכריזה על השקתו של מל"ט חדש מתוצרת מקומית, שנועד לאסוף מודיעין לאורך הגבול וגם לצרכים צבאיים. המטרה: לזהות כלי טיס זרים שיחדרו לשמי אירן

מהלך נוסף בהיערכות של הרפובליקה האסלאמית לפעולה צבאית נגדה: כלי התקשורת באירן מדווחים הבוקר על השלמת פיתוחו של מל"ט חדש מתוצרת מקומית, בשם "שפאראק" ("פרפר"), שנועד לאסוף מודיעין בשמי אירן ולזהות כלי טיס שחגים באזור.

מיוחד: תקיפה באירן - כל התרחישים

על פי התקשורת האירנית, מדובר במל"ט שמסוגל לטוס ברדיוס של 50 ק"מ, בגובה של 4,572 מטרים מעל הקרקע. "כלי הטייס מסוגל לטוס ללא הפסקה במשך שלוש שעות וחצי, ולשאת שמונה ק"ג של ציוד", אמר ראש צוות הפיתוח של הפרויקט, רזא דאנאדה הכמאבאד.

"מיועד למשימות צבאיות וסיורים לאורך הגבול"

לדבריו, מנועו של המל"ט הוא מנוע 2-צילינדר, והוא מצויד בשלוש מצלמות וידאו המספקות תמונה חדה לחדר הבקרה בזמן אמת. "הוא מיועד למשימות צבאיות, סיורים לאורך הגבול, מעקב אחר דרכי תחבורה, חיפוש, הצלה ופיקוח גם על צינורות גז ונפט", ציין הכמאבד.

אירן מציגה מל"ט חדש. ארכיון (חדשות 2)

מדובר במל"ט אירני נוסף המצטרף למספר מל"טים שפיתחה הרפובליקה האירנית בשנים האחרונות. בישראל חששו בשנים האחרונות שמל"טים אירניים יסופקו גם לארגון חיזבאללה בלבנון, וזה יבקש להוציא באמצעותם לפועל פיגועים על אדמת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת