קמרון: "אם ישראל תתקוף לא נסייע"

בריאיון לרשת NBC ששודר הלילה, מדגיש ראש הממשלה הבריטי דייויד קמרון כי ארצו "לא הורידה אף אופציה מהשולחן" וכי תסייע בתקיפה אם סנקציות לא יעבדו. עם זאת הדגיש כי אם ישראל תתקוף עכשיו בריטניה לא תסייע. בביקור בארה"ב הוא הדגיש: "אירן גרעינית היא סכנה לא רק לישראל ולמזרח התיכון אלא גם לאירופה"

ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון אומר כי אם ישראל תתקוף באירן - מדינתו לא תתמוך: "הבהרנו לישראלים שאנחנו נגד זה ולא נתמוך בה אם תעשה כן". קמרון הוסיף כי "הגיע הזמן להגביר את הלחץ", אמר קמרון שמבקר בארצות הברית, בריאיון לרשת NBC ששודר הלילה. "לא הורדנו שום דבר מהשולחן ואנחנו לא שוללים פעולה או תמיכה בפעולה".

ראש הממשלה הבריטי התייחס גם ליחסי בריטניה-ישראל. "אני ידידה של ישראל ויש לה זכות להתקיים כמדינה דמוקרטית - בשלב זה אני לא תמוך בפעולה כי יש עוד לעשות בתחום הסנקציות נגד אירן". קמרון גם התייחס לאיום האירני על אירופה: "אירן גרעינית היא סכנה לא רק לישראל ולמזרח התיכון אלא גם לאירופה".

קמרון גם ציין כי "אירן יכולה לפתח גרעין למטרות אזרחיות אם תוותר על השאיפה לגרעין לצורך צבאי" ואף הדגיש כי יכול להיות לה עתיד כמדינה בעלת יחסים נורמאליים עם שאר העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת