שוויץ: הנהג בתאונה המחרידה החליף DVD?

22 ילדים נהרגו אתמול בתאונת אוטובוס קטלנית בשוויץ, כאשר הנהג סטה מסיבה לא ברורה והתנגש בעוצמה בקיר מנהרה. כעת נבדקות עדויות של ילדים שניצלו, לפיהן הנהג החליף דיסק במכשיר הדי.וי.די שניות לפני ההתרסקות. עשרות הורים אבלים הגיעו לבתי הספר

ילדים מתאבלים על חבריהם (רויטרס)

נמשכת חקירת התאונה המחרידה אתמול בשוויץ, שם נהרגו 28 אנשים, 22 מהם ילדים: ילדים שניצלו באוטובוס שהתרסק לתוך מנהרה סיפרו, על פי הדיווחים, לצוות בבית החולים שהנהג - אשר נהרג בתאונה - התעסק במכשיר הדי.וי.די בזמן ההתרסקות הטרגית.

רבים מהילדים, בני 11-12, היו בדרכם חזרה מאתר סקי לבתי הספר בשתי ערים קטנות בבלגיה כשהנורא מכל קרה. אמש דווח כי 21 מההרוגים הם בלגים ו-7 הולנדים. באוטובוס נכחו שני נהגים, שנהרגו במקום. גופותיהם עוברות נתיחה שלאחר המוות כדי לבדוק האם מישהו מהם לקה בליבו. במשטרה לא יודעים מי מהם נהג בזמן התאונה.

עיתונים שוויצרים דיווחו כי "הנהג עמד להחליף דיסק" שניות לפני ההתרסקות הקטלנית. המשטרה המקומית, עם זאת, סירבה להגיב לדיווחים. הילדים שנסעו באוטובוס צפו, לפי העדויות, בסרט "אווטאר".

הורים אבלים רבים התקבצו ליד בתי הספר. הקרובים סיפרו לכלי התקשורת על המשימה הקשה של זיהוי גופות ילדיהם. "במקרים מסוימים בלתי אפשרי להראות את הגופה למשפחה, כי הפציעות קשות מדי", אמר דובר המשטרה ז'אן-מארי בורנט.

האוטובוס שהיה מעורב בתאונה נסע עם עוד שני אוטובוסים מאתר הסקי לכיוון בתי הספר, אך חקירה העלתה כי לפתע, מסיבה שאינה ידועה, הוא סטה מנתיבו והתנגש ישירות בקיר מנהרה. כל חזית הרכב נמעכה לחלוטין באופן שלא הותיר סיכוי ליושבים בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת