בכיר רוסי: "המוסד מאמן את דאע"ש"

יועץ בכיר לנשיא רוסיה טען כי ישראל וארצות הברית מחזקות את ארגון דאע"ש על מנת שיפעל נגד רוסיה. "המדינה האסלאמית היא תוצר של המדיניות של ארצות הברית במזרח התיכון, ישראל וארצות הברית באותו ראש", טען בריאיון לטלוויזיה האירנית

האימון ישראלי? דאע"ש, ארכיון (רויטרס)

תיאוריית קונספירציה חדשה בסביבתו של פוטין? יועץ בכיר לנשיא הרוסי טען כי המוסד הישראלי מאמן את לוחמי ארגון הטרור דאע"ש (המדינה האסלאמית) בעירק וסוריה. היועץ, אלכסנדר פרוחנוב, התראיין אתמול (ראשון) לרשת הטלוויזיה האירנית "PRESSTV" ואמר כי האימונים החשאיים נערכים גם בעירק וגם בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכיר הדגיש כי ככל שידוע לו, יועצים צבאיים ישראלים מדריכים את הטרוריסטים תחת השפעה והכוונה אמריקנית: "המדינה האסלאמית היא תוצר של המדיניות של ארצות הברית במזרח התיכון". פרוחנוב הוסיף כי בעיניו המטרה המרכזית של הארגון אינה הקמת ח'ליפות, אלא ערעור השלטון והביטחון ברוסיה ובאירן.

עוד טען היועץ הבכיר כי ישראל וארצות הברית "הן אותו דבר ובאותו ראש" בכל הקשור לתמיכה בארגון הטרור". לדבריו, "דאע"ש הוא כלי בידיים של ארצות הברית - הם אומרים לאירופים שללא התערבות, הארגון יפגע בהם".

היועץ הבכיר עם תיאוריה מעניינת (רויטרס)

בהמשך הריאיון ציין הבכיר כיצד הפכה רוסיה למטרת הארגון: "הם תקפו אותנו לפני מספר ימים בצ'צ'ניה, אבל אין שום קשר בין האידיאולוגיה של דאע"ש לבין האסלאם כפי שעוסקים בו באירן ובמדינות נוספות במזרח התיכון". מהריאיון עולה כי בעיני ההנהגה הרוסית, הסנקציות המערביות והפעולות של ארגון שדאע"ש הם אמצעי הלחץ המרכזיים של המערב על רוסיה.