אחרי 244 שנה: סוף לאנציקלופדיה בריטניקה

מורים, תלמידים, שימו לב. האנציקלופדיה המפורסמת בעולם נכנעה לאינטרנט - ותפסיק לצאת במהדורה מודפסת. נשיא בריטניקה העולמית השלים עם המצב, אך הבטיח כי מי שירצה יוכל להשתמש באתר האינטרנט, לשם יועלו כל הערכים. "מה שבטוח, אצלנו הם יהיו מדויקים", אמר הנשיא בעוקצנות

תם עידן: במשך 244 שנים נעזרו מיליוני תלמידים באנציקלופדיה בריטניקה, שמדי שנה חידשה והוסיפה ערכים חדשים על מנת לפתח את הידע האנושי.

אמש, הודיעו נציגי החברה כי האנציקלופדיה לא תצא יותר במהדורה מודפסת, וכי החברה תרכז מעתה מאמצים בגרסת האונליין שלה. בכך נקבע רשמית כי המהדורה האחרונה שיצאה בשנת 2010 תהפוך לפריט אספנים. "אנחנו בפתחו של עידן חדש", אמר נשיא הקבוצה חורחה קוז, "חלק מהאנשים בוודאי יהיו עצובים, אבל אתר האינטרנט שלנו מתעדכן באופן שוטף".

בנוסף, סיפר קוז על הערכים האחרונים שנכנסו לשימוש. "אנחנו אמנם לא יכולים לעקוב אחרי כל מפורסם, אבל אנחנו צריכים להמשיך ולדעת מה אנשים רוצים לדעת היום - ומהם הערכים שבאמת חשובים שיהיו במהדורות שלנו".

בסיום דבריו, שלח נשיא בריטניקה עקיצה לאנציקלופדיות ומאגרי המידע שמופיעים כיום באינטרנט, ביניהם ויקיפדיה. "מה שבטוח, הערכים שלנו מכריחים אותנו לדבוק בעובדות. מה שכתוב אצלנו יהיה תמיד נכון ומדויק", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת