האיש הגבוה בעולם הפסיק לגבוה

מי שהוכתר בספר השיאים של גינס לשנת 2011 לאיש הגובה ביותר בעולם בגובה 2.51 מטרים - לא יגבה יותר. לאחר טיפול שעבר בארה"ב, במהלכו עבר טיפול שעוזר לשלוט על ייצור הורמון הגדילה, הודיעו רופאיו הטורקיים כי הוא הפסיק לגבוה. "אם היה ממשיך זה היה מסוכן לפרקים", סיפרו הרופאים. בינתיים, הוא עדיין הגבוה בעולם

הפסיק לגבוה, האיש הגבוה בעולם (AP)

סולטן קוסן, טורקי בן 30 שמתנשא לגובה של 2.51 מטרים והוכתר בספר השיאים של גינס לשנת 2011 לאיש הגבוה ביותר בעולם, הפסיק לגבוה - כך אמרו רופאיו הטורקיים. במאי 2010 עבר קוסן טיפול באוניברסיטת וירג'יניה בארה"ב בשל גידול שהיה לו וגרם לו לפעילות יתר של הורמון הגדילה.

במרכז הרפואי של האוניברסיטה הוענק לקוסן טיפול חדש שעוזר לגופו לשלוט על ייצור ההורמון. במהלך חייו נאלץ קוסן ללכת עם קביים כי התקשה ללכת בשל גובהו. רופאיו הטורקיים הדגישו כי הוא אינו עומד להתכווץ כתוצאה מהטיפול שניתן לו בארה"ב, אך אם הוא לא היה מטופל והיה ממשיך לגדול הוא היה מסתכן בבעיות פרקים קשות.

בריאיון שערך לפני מספר שנים הסביר קוסן כי הגובה שלו מגביל אותו בחיי היום-יום. "אני לא יכול לנסוע במכונית או ללכת קניות או דברים אחרים", סיפר האיש הגבוה בעולם. "לעומת זאת, יש לזה גם יתרונות כמו לתלות וילונות או להחליף נורות בבית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת