השליך חומצה על פני המאהבת שעזבה אותו - ועיוות אותה לנצח

כש-89 ניתוחים קשים מאחוריה ועוד 20 לפניה, ובידיעה שלעולם לא תשוב להיראות כאחד האדם, הופיעה אתמול פטרישיה לה-פרנק בבית המשפט בבריסל, שם העידה נגד בן זוגה לשעבר שריסס על פלג גופה העליון חומצה גופרתית. "הוא הרס את חיי כאישה. מי ירצה את המפלצת שאני?"

פטרישיה לה-פרנק בביהמ"ש (רויטרס)

אישה שפניה עוותו בצורה מחרידה כשהמאהב הנשוי שלה התיז עליה חומצה, הופיעה אתמול לראשונה בבית המשפט בבלגיה והאשימה אותו בכך שהפך אותה, לדבריה, ל"מפלצת".

האישה, פטרישיה לה-פרנק, דיברה ביומו הראשון של המשפט של ריצ'רד רמס בגין ניסיון רצח. "אני נחושה להביט בעיניו ולהראות לחבר המושבעים מה הוא עשה לי", אמרה.

בת ה-48 עברה 86 ניתוחים לאחר המתקפה שכמעט עלתה בחייה. "אני מקווה לשכנע את בית המשפט שהוא אכן רצה לרצוח אותי", הוסיפה לה-פרנק.

הייתה בתרדמת במשך 3 חודשים

רמס, בן 57, נאשם שתכנן את מתקפת החומצה הגופרתית לאחר שלה-פרנק סיימה את מערכת היחסים ביניהם לפני כשנתיים. היא סיפרה אז לכלי התקשורת כי 1 בדצמבר 2009 היה היום בו רמס "הרס סופית את חיי".

באותו יום המתין רמס ללה-פרנק מחוץ למעלית בפרברי בריסל ואז ריסס על פניה ועל פלג גופה העליון את החומצה החריפה. בבית המשפט היא אמרה שהייתה משוכנעת שהיא עומדת למות, אך שכנים שמעו את זעקותיה והצליחו להבהיל אותה ליחידת הטיפול בכוויות בבית חולים סמוך. שם היא שכבה בתרדמת במשך 3 חודשים.

"אני מקווה שרמס יורשע בניסיון רצח, ולא רק בתקיפה או חבלה. הוא לא רצה רק לפגוע בי, הוא רצה שאפנה את הדרך", אמרה מעל דוכן העדים. "אני פונה גם לאשתו. היא מציירת אותי כמניפולטורית שפיתתה את בעלה. זה עלבון וסכין בגבי".

"החומצה עדיין אוכלת אותי מבפנים"

לחבר המושבעים אמרה: "לא אגיד לכם מה חומרת העונש שיש לגזור עליו, זה תפקידו של בית המשפט. רק אל תשכחו שהוא גזר את דיני לכאב, פיזי ונפשי, לכל חיי".

היא סיפרה כיצד חבריו ללימודים של בנה צוחקים על הופעתה יוצאת הדופן והוסיפה: "רמס גם הרס את חיי כאישה. מי ירצה את המפלצת שהוא יצר ממני? בוהים בי ברחוב. גרוע מכך, אני משמשת דוגמה של מה עלול לקרות לאישה שרוצה לסיים רומן".

לה-פרנק צפויה לעבור עוד כ-20 ניתוחים. "החומצה שהוא הטיח בי גרועה מנשק חם. היא עדיין אוכלת אותי מבפנים. האף שלי ממשיך להצטמצם ובסופו של דבר יוחלף על ידי פרוטזה. זה יהיה הניתוח האחרון וכנראה גם הקשה ביותר", סיפרה. בן הזוג טען להגנתו כי לא ידע שהחומצה תגרום לנזק כה רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת