אחמדינג'אד על איומי נתניהו: "אופציות על השולחן? שיירקבו שם"

נשיא אירן משיב לאיומים שהשמיעו רה"מ נתניהו והנשיא אובמה בוועידת איפא"ק בשבוע שעבר, ומלגלג על המונח "כל האפשרויות מונחות על השולחן". "תשאירו את האיומים על השולחן שירקיבו", הוא אמר בנאום בעיר קאראג'. "הנשק של המערב לא שווה כלום, אנחנו לא מפחדים מהפצצות שלכם"

אחמדינג'אד. שב לאיים (AP)

שוב מלגלג על המערב: נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד מגיב היום לאיומים שהשמיעו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה בוועידת איפא"ק ומצהיר כי הם אינם מרתיעים את אירן.

"האומה האירנית לא חוששת מהפצצות שלכם וממספינות המלחמה והמטוסים. הנשק הזה לא שווה כלום", אמר אחמדינג'אד בנאום שנשא במהלך ביקור בעיר קאראג'.

"אתם אומרים לאירן שכל האופציות נמצאות על השולחן, אז תשאירו אותן שם עד שיירקבו, הזמן של היוהרה והקולוניאליזם עבר", המשיך נשיא אירן לתקוף.

אחמדינג'אד מתכונן לחקירה בפרלמנט

ביום חמישי האחרון נציגי שש המעצמות הסכימו לחדש את השיחות עם נציגי תכנית הגרעין האירנית, ישראל ברכה על הניסיון ועל המשך הפעלת הסנקציות, אולם במהלך פגישותיו של נתניהו עם הנשיא אובמה, הממשל בוושינגטון הבהיר שהוא עדיין לא תומך במהלך צבאי נגד אירן.

בינתיים, לאחמדינג'אד יש בעיות עמן הוא צריך להתמודד בבית. השבוע הוא צפוי להופיע מול ועדה של הפרלמנט כדי לענות על האשמות בנוגע למהלכים לא חוקיים בכלכלת אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת