ארה"ב מגנה את הירי: "לישראל זכות להגן על עצמה"

ישראל מקבלת הערב חיזוק לפעולותיה ברצועת עזה מצד מזכירת המדינה האמריקנית, שגינתה את המשך ירי הרקטות. "לישראל שמורה הזכות להגן על עצמה", אמרה קלינטון לציפי לבני שנפגשה עמה בכנס הנשים המשפיעות של המגזין "ניוזוויק". דוברת מחלקת המדינה: "מודאגים מחידוש האלימות"

מזכירת המדינה של ארה"ב, הילרי קלינטון, גינתה את ירי הרקטות לעבר ישראל בסוף השבוע האחרון.

במהלך פגישה שקיימה קלינטון עם יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני בניו יורק, במסגרת כנס הנשים המשפיעות בעולם של "ניוזוויק", אמרה מזכירת המדינה כי "לישראל שמורה הזכות להגן על עצמה".

ח"כ לבני הודתה לקלינטון על הגינוי לירי, ואמרה: "על הקהילה הבינלאומית להשמיע קול חד וברור כנגד הטרור המופעל נגד אזרחי הדרום גם בשעה שאנחנו מדברות".

דוברת מחלקת המדינה הוסיפה לדברי קלינטון, ואמרה כי "אנו מודאגים מאד מחידוש האלימות בדרום ישראל". הדוברת ויקטוריה נולנד הוסיפה בהצהרה: "ארה"ב קוראת לשני הצדדים לעשות כל מאמץ כדי להחזיר את השקט".

במקביל, שרת החוץ של האיחוד האירופי, קת'רין אשטון, הביעה דאגה מההסלמה בדרום. "אני קוראת לשני הצדדים לסיים את הלחימה ולחדש את הרגיעה", מסרה אשטון.

שר החוץ המצרי: להפסיק את התקיפות בעזה מיד

במצרים, לעומת זאת, מגנים את ישראל וקוראים להפסקת התקיפות ברצועה. שר החוץ המצרי מוחמד עמר גינה בחריפות את תקיפות צה"ל האחרונות ברצועה, כך על פי דיווחים באתר האינטרנט של העיתון "אל-אהראם". בנוסף דרש עמר מישראל להפסיק לאלתר את התקיפה בעזה.

על פי הדיווחים, אמר השר עמר כי מצרים "מנהלת כעת את המגעים הדרושים לסיום מיידי של ההסלמה". 

מאז אתמול נהרגו 15 פעילי ג'יהאד איסלאמי וועדות ההתנגדות כתוצאה מתקיפות צה"ל. הפלסטינים ירו לעבר דרום ישראל יותר מ-100 רקטות. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט יותר מ-30 רקטות שכוונו לעבר באר שבע, אשדוד ואשקלון.