פלורידה: קברים יהודיים הושחתו במעשה ונדליזם

גילויי אנטישמיות בארה"ב: 14 קברים בבית קברות בפלורידה הושחתו בראשית השבוע על ידי אלמונים, שנמלטו מהמקום. בדיקה העלתה שמדובר רק בקברים יהודיים – וכעת עולה החשד כי הרקע למעשה הוא גזענות. המשטרה המקומית חוקרת והגבירה הפיקוח סביב בית הקברות ואתרים יהודיים בפלורידה

בית הקברות הצבאי שהושחת בפלורידה (דיילי קומרשיל)

חשד למעשה וונדליזם חמור על רקע אנטישמי באמריקה: 14 קברים יהודיים הושחתו בבית הקרבות הצבאי בושנל שבפלורידה השבוע. המשטרה המקומית חוקרת את המקרה, וההערכה היא כי הרקע למעשה הוא גזענות.

מנהל בית הקברות קורט רוטאר אמר שהמצבות, שסומנו במגן דוד, הופלו או נתלשו מהקרקע. "זה כל כך חבל, זו אדמה קדושה", אמר רוטאר. השריף של מחוז סומטר חוקר את הפרשה יחד עם המחלקה המשטרתית לענייני ותיקי הצבא האמריקני.

רוטאר אמר ל"וושינגטון פוסט" כי הוא זיהה את מעשי הוונדליזם בבוקר יום שבת. בתחילה הוא חשב שמדובר בהרס סתמי ללא מסר מיוחד, אבל אחרי שראה כי אלו רק קברים של יהודים, הוא הבין שמדובר ביותר ממעשה ונדליזם רגיל.

המשטרה מגבירה את הפיקוח סביב בית הקברות והאתרים היהודיים

בבית הקברות בושנל טמונים חיילים ממלחמת העולם השנייה, מלחמת קוריאה ומלחמת וויטנאם. "האנשים האלה שירתו את המדינה שלנו, הם גיבורים, זה לא היה צריך לקרות", אמר רוטאר שדאג שכל הקברים ישוקמו עוד ביום ראשון.

המשטרה מתכוונת כעת להגביר את הפיקוח גם בבית הקברות וגם סביב המרכזים היהודיים בפלורידה - מדינה עם קהילה יהודית גדולה מאוד. סגן ראש משרד וותיקי הצבא גאס ביליראקיס אמר שהוונדליזם הוא "מעשה טראגי שאסור שיעשה" והבטיח כי מי שעומד מאחוריו צריך להיתפס ולהיענש בחומרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת