המחאה בארה"ב נמשכת: "כמה ילדים הרגתם?"

מניו יורק ועד פיניקס יצאו הלילה אלפי בני אדם להפגין במחאה על הרג אזרחים אפרו-אמריקנים על ידי שוטרים. במנהטן מחו מאות תושבים על זיכויו של שוטר לבן שחנק למוות חשוד שחור שמכר סיגריות. גם בפיניקס נערכים למהומות

אלפי בני אדם השתתפו הלילה (שישי) בהפגנות שנערכו ברחבי ארצות הברית במחאה על החלטת חבר המושבעים בניו יורק שלא להרשיע שוטר לבן שגרם למותו של אדם שחור תושב העיר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפגנה הגדולה ביותר התקיימה במנהטן, שם התאספו מאות אנשים באזור הטיימס סקוור וגרמו לחסימות צירים ופקקי תנועה. הפגנות דומות נערכו גם בבוסטון, שיקגו, וושינגטון ופיטסבורג.

על פי הדיווחים בארצות הברית, המשטרה המקומית עצרה עשרות מפגינים. המוחים במרכז מנהטן התאספו מאחורי מחסומים שהציבה המשטרה וקראו: "שוטרי ניו יורק, כמה ילדים כבר הרגתם?".

השוטרים במקום קראו למפגינים להתפנות מהאזור. "אנחנו עומדים לפנות את האזור הזה, אחרת אנשים יעזבו מפה עם אזיקים", אמרו השוטרים למוחים.

גל המחאה הנוכחי החל בעקבות מותו של תושב ניו יורק בשם אריק גארנר (43), שנטען כי נחנק למוות במהלך מעצר משטרתי בחודש יולי האחרון בסטטן איילנד. לטענת המשטרה, גארנר נעצר לאחר שמכר סיגריות בודדות מקופסאות שלא הודבקה עליהן תווית תשלום מס.

בפיניקס מתכוננים למהומות

גם בעיר פיניקס נערכת המשטרה לקראת מהומות המוניות, לאחר שבפעם השלישית בתוך שלושה חודשים שוטר ירה למוות באדם אפרו-אמריקני לא חמוש ללא סיבה נראית לעין.

המקרה ההתרחש כשאדם בשם רומיין בריסון (34) ישב ברכבו מחוץ לחנות מכולת מקומית. הוא נורה למוות בידי שוטר לאחר ששני בני אדם טענו כי הוא מוכר סמים מרכבו. לובש המדים שניגש אליו חשב שהוא חמוש ברובה ועימות מילולי ניצת בין השניים. בריסון יצא מהרכב והחל להתעמת עם השוטר - שירה בו למוות כשחשב שהוא חמוש.