אוניברסיטת UCLA: ישראלים מדברים - הסטודנטים קמים

אנשי ההסברה הישראלים, הרשמיים והלא רשמיים, מנסים לספק תשובות לארגונים הפרו-פלסטינים שמארגנים עצרות ומחאות נגד ישראל. בשבוע שעבר, במהלך ניסיון כזה, קמו סטודנטים פעילים ועזבו את חדר ההרצאות במחאה. כך זה נראה

מאבק על תדמית ישראל - בקמפוסים בארה"ב. באוניברסיטאות השונות מציינים סטודנטים חברי ארגונים פרו-פלסטינים את "שבוע האפרטהייד", במסגרתו מתקיימים כנסים ועצרות מחאה. בישראל ובארגונים הפרו-ישראליים לא נשארים אדישים, ושלחו כבר בשבוע שעבר עשרות נציגים שינסו לאזן את התמונה המוצגת בפני הסטודנטים.

סטודנטים פרו-פלסטינים מאוניברסיטת UCLA בקליפורניה, ערכו בשבוע שעבר "טקס זיכרון" לפלסטינים שנהרגו מאש צה"ל במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה ב-2008. יום לאחר מכן, הלובי הישראלי בקמפוס היוקרתי, יחד עם מסבירים מתנדבים מהארגון Stand With Us, התכוונו לתת את התשובה הישראלית בדמות שני צעירים ישראלים שהתכוונו לדבר ולהסביר את הצד הישראלי בסכסוך.

אבל, ברגע שאחד הדוברים הזכיר את המבצע ברצועת עזה, הסטודנטים הפעילים שעשרות מהם הגיעו לאולם ההרצאה, שמו על פיהם מחסומים והרימו שלטים בגנותה של ישראל, "לזכרם של 350 הילדים שנהרגו במהלך המתקפה הישראלית". אחרי סדרת מחאות קולניות, חלק גדול מהסטודנטים והפעילים שנכחו באולם קמו ועזבו. הנציג הישראלי ניסה לומר להם ש"יש לקיים דיאלוג" אך הם בחרו להתעלם מקריאותיו.

"שבוע האפרטהייד הופך להיות חריף יותר משנה לשנה", אמרו היום ב-Stand With Us לחדשות 2 באינטרנט. "המאבק האמיתי קורה בקמפוסים. בשנים האחרונות יש יותר ויותר מיצגים המדמים השפלות של פלסטינים על ידי חיילים. בתגובה אנו שולחים נציגים שמנסים לעורר דו שיח. אבל הם לא מוכנים להקשיב ולא נותנים זכות דיבור".

אוניברסיטת UCLA ידועה בארגונים ובאירועים הפרו-פלסטינים שהיא מארחת, אבל על פי הפעילים בארגוני ההסברה הישראלים, אירועים דומים התרחשו גם באוניברסיטת במישיגן ובקמפוסים נוספים ברחבי ארצות הברית.

שבוע האפרטהייד הקודם: סטודנטית ישראלית בראש ההפגנות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת