וויקיליקס: גופת בן לאדן לא הושלכה לים - אלא הוטסה לארה"ב

לפי תחלופת מיילים בין בכירי חברת מודיעין אמריקנית, אחרי שצבא ארה"ב חיסל את ראש ארגון אל-קעידה, גופתו הוטסה לבדיקות בארה"ב - ולא נשרפה ופוזרה בים כפי שפורסם. "לקחנו את הגופה עמנו. תודה לאל", כתב סגן ראש החברה שכיהן בעבר בתפקיד בכיר במשרד ההגנה האמריקני

הזיוף של "גופת בן לאדן". בים או בארה"ב? (חדשות 2)

מנהלי חברת המודיעין האמריקנית "סטרטפור" מאמינים שגופתו של אוסמה בן לאדן לא הושלכה לים כפי שטען הממשל האמריקני, אלא נלקחה לבדיקות בארה"ב, כך לפי חלופת דואר אלקטרוני בין בכירים - שפירסם אתר ההדלפות וויקיליקס.

פרד ברטון, סגן נשיא החברה, כתב לאדם אחר שעבד עמו ב-5:51 בבוקר, 2 במאי, יום חיסולו של ראש אל-קעידה: "הגופה מועברת במטוס CIA. אחר כך למכון הצבאי לפתולוגיה". במייל קודם מברטון נכתב: "לפי דיווחים, לקחנו את הגופה עמנו. תודה לאל".

למרות זאת, בתכתובת האחרונה בנושא עם ראש החברה ג'ורג' פרידמן, ב-15:10 באותו יום, כתב ברטון: "זה גמור, הוא כבר ישן עם הדגים".

עד כה טען הממשל האמריקני מאז יום חיסולו של בן לאדן, כי גופתו נשרפה בטקס מוסלמי ואפרו פוזר בים, זאת על מנת למנוע מקום קבורה שיהפוך לאתר עלייה לרגל עבור תומכיו של רב המחבלים.

המייל שנחשף היום אודות בן לאדן הוא אחד מחמישה מיליון מיילים שהודלפו לוויקיליקס על ידי ההאקרים של קבוצת "אנונימוס". לפי שהצטרף לחברת המודיעין, כיהן פרד ברטון כסגן ראש מחלקת הלוחמה בטרור בשירות הביטחון האמריקני.

תכתובת דואר אלקטרוני אחרת שדלפה מסטרטפור, מסעירה היום את טורקיה. לפי המיילים, ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן חולה בסרטן סופני ונותרו לו רק שנתיים לחיות. הטענות נתקלות בהכחשות נמרצות מצד גורמים רשמיים במדינה, ובמשרדו של ארדואן טוענים שמצבו של הפוליטיקאי החזק במדינה "טוב מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת