צפו: קוריאה הצפונית בתרגיל בסטייל הוליוודי

יומיים לפני פתיחת השיחות בין נציגים מוושינגטון ומפיונגיאנג, שיחות שעשויות לפתוח את המבוי הסתום שהוביל לסגר על קוריאה הצפונית ב-2009, הממשל הצפון קוריאני בוחר דווקא להעביר מסר אחר לעולם - מסר זועם ועצבני. סמוך "לאי המריבה" נערך היום תרגיל צבאי, עם כוריאוגרפיה שלא הייתה מביישת סרט אקשן

כוחות של צבא קוריאה הצפונית ערכו היום תרגיל באש חיה בחוף המערבי של חצי האי הקוריאני, סמוך ל"אי המריבה" בו ארטילריה צפון קוריאנית הרגה לפני שנתיים ארבעה חיילים דרום קוריאנים.

התרגיל יוצא הדופן תועד על ידי צלמים של סוכנויות הידיעות והרשתות המובילות בעולם, שהוזמנו לראות ולהראות את כוחו של המשטר בפיונגיאנג. מטרת התרגיל הייתה בין היתר להבהיר את עמדותיו של הצפון כלפי השכנה מדרום, שהומחשו באמצעות כתיבת שמו של נשיא קוריאה הדרומית על המטרות.

החיילים קראו קריאות קרב באופן מתוסרט למדי, המזכיר סרטים הוליוודיים בסגנון "לב אמיץ", ותרגלו אומנויות לחימה באופן מתואם. בין זעקות הקרב הרועמות של החיילים הייתה גם קריאה מפורשת לחסל את נשיא קוריאה הדרומית, לי מיונג באק.

התרגיל, שהוא למעשה הפגנת שרירים של השליט החדש קים ג'ונג און מול העולם, נערך לקראת פגישה בין בכירים אמריקנים ובכירים מקוריאה הצפונית בבייג'ין. בפגישה שאמורה להיערך כבר ביום רביעי הקרוב ידונו בעסקה בה קוריאה הצפונית מקפיאה את תכנית הגרעין שלה בתמורה לסיוע של מאות אלפי טונות של מזון.

כתב סוכנות הידיעות AP שליווה את התרגיל מספר כי לטענת מפקדי הצבא, קוריאה הדרומית רוצה ליצור פרובוקציות. "אנחנו נפתח באש שלא תשאיר אף אחד מהבוגדים האלה בחיים", אמר הקולונל פיונג אין סון שמפקד על התרגיל.

הפגישה שתיערך השבוע בבייג'ין עשויה להיות פתיחה של סבב מגעים דיפלומטים חדש, אחרי שהניסיון האחרון לבוא במגע עם המשטר בפיונגיאנג נפסק ב-2009. הפעם, זהו קים ג'ונג און שעומד (רשמית) בראש המדינה ואולי, למרות התמונות המוכרות משנים קודמות, הפעם מדיניות ההונאה של קוריאה הצפונית - תשתנה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת