דיווח: פולארד איבד הכרה ואושפז

רעייתו של המרגל היהודי קיבלה הודעה, שלפיה בעלה איבד את הכרתו, פונה מהכלא ואושפז בבית החולים. מצבו עדיין לא ידוע. "אנו חוששים ומתפללים", אמר יו"ר המטה לשחרורו של פולארד, "בעיקר משום שהיו כבר מקרים שהוא אושפז במצב מסוכן מאוד"

הרעה משמעותית במצבו של פולארד? על פי דיווחים המגיעים מארה"ב, המרגל היהודי איבד את הכרתו בכלא שבו הוא מוחזק בארה"ב ופונה לקבלת טיפול רפואי. מצבו לא ידוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רעייתו של פולארד, אסתר, קיבלה הודעה על כך שבעלה פונה מהכלא ואושפז בבית חולים לאחר שאיבד את ההכרה.

יו"ר המטה לשחרור פולארד, אפי להב, אמר בעקבות הדיווחים: "לצערי אין לנו עדיין פרטים נוספים. אנו חוששים ומתפללים, בעיקר משום שהיו כבר מקרים שהוא אושפז במצב מסוכן מאוד".

האמריקנים שוב דחו בקשתו לשחרור מוקדם

לפני כשבועיים, 29 שנים לאחר שהחל לרצות את מאסרו, דחתה פעם נוספת ועדת השחרורים של משרד המשפטים האמריקני בקשה של המרגל היהודי להשתחרר מהכלא בתנאים מגבילים.

במהלך שקט שנועד להביא לשחרורו הגיש פולארד לאחרונה בקשת שחרור לוועדת השחרורים. בחודש יולי האחרון התקיים שימוע ובו התברר כי פולארד אכן עומד בקריטריונים לשחרור מבחינת משך הזמן הארוך שריצה בכלא ובשל התנהגותו כאסיר למופת במהלך שלושה עשורים של מאסר, אולם הממשל החליט להתנגד בחריפות לשחרור ומנע אותו בטענה כי שחרורו כעת "יהווה זלזול בחומרת העבירה ויקדם חוסר כבוד כלפי החוק".

שמונה בכירים אמריקנים, הבקיאים בחומר המסווג הקשור לפרשת הריגול של פולארד, פנו במכתב לנשיא אובמה, שבו קבעו שדחיית הבקשה לשחרור נעשתה על סמך טענה שקרית, וקראו לשחררו לאלתר.

בכירים נוספים בוושינגטון הביעו תמיהה על כך שהממשל היה מוכן לשחרר את פולארד במסגרת המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, אך עדיין טוען כי שחרורו כעת בתנאים מגבילים מהווה "חוסר כבוד לחוק".