הכירו את האם המבוגרת בעולם

תיאולוגית שוויצרית בת 66 נסעה לאוקראינה כדי לעבור טיפול הפריה שהעניק לה תאומים - ג'ושוע ומייקל. האם הטרייה מאושרת, אבל במדינה הקטנה מתעורר ויכוח ציבורי. "מוכרחים ללמוד איך אומרים לא לנשים האלה", טוענים אזרחים במדינה

אילוסטרציה (גטי אימאג')

תושבת שוויץ גרפה לאחרונה את התואר "האם המבוגרת ביותר בעולם", לאחר שילדה תאומים בנים בגיל 66. בעקבות הלידה הלא שגרתית התעורר במדינה ויכוח ציבורי-ערכי, סביב הגיל המופלג יחסית בוא הביאה ילדים לעולם.

האם הטרייה, תיאולוגית במקצועה, נכנסה להריון בהפריה חוץ גופית שביצעה באוקראינה, בעזרת ביצית שנתרמה מאישה זרה. התאומים - ג'ושוע ומייקל נולדו בניתוח קיסרי לפני שבועיים, והפכו את האישה השוויצרית, שלא הזדהתה בשמה, לאם המבוגרת בעולם.

"זה מדהים הדברים שהרפואה מאפשרת בימים האלה", היא טוענת לאחר הלידה. אך לא כולם מסכימים כי אכן מדובר בצעד הגיוני. ג'וזפין קוונטוויל, מהמועצה השוויצרית לאטיקה, מסבירה: "אנחנו מוכרחים ללמוד איך אומרים לא לנשים האלה, זה נוגד את הטבע. זה גורם לכך שכל מי שרוצה ילד - יכול להביא אחד לעולם".

"הילדים הם העתיד שלנו"

לדברי קוונטוויל, "אסור לתת לנשים לעבור הפריה מלאכותית אחרי גיל הבלות". העיתונים בשוויץ שפרסמו את הסיפור, מזכירים שכאשר התאומים יגיעו לגיל לגיל 18, אמם תהיה כבר בת 84.

אחד מהשכנים של האם המבוגרת, שמתגוררת סמוך לשמורת הסקי "גרואכט", תוקף גם הוא את החלטתה להביא ילדים: "זו אנוכיות לשמה וזה מאוד לא הוגן כלפי הילדים". סגן ראש העיר לורנץ' קאסוט דווקא תמך בבחירתה וציין: "הילדים הם העתיד שלנו - זה דבר טוב והילדים במצב מצוין".

האם המבוגרת בעולם, נאלצה לבצע את ההפריה באוקראינה, מפני שבשוויץ הליך זה אינו חוקי. בעבר דווח שהאם המבוגרת בעולם אומקארי פאנוואר שילדה בגיל 70 תאומים, אך מעולם לא מצאו עדות חותכת לגילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת