הנשיא אובמה מינה מזכיר הגנה חדש לארה"ב

בהתאם לדיווחים של רשת CNN, נשיא ארה"ב אובמה אכן מינה את אשטון קרטר לתפקיד מזכיר ההגנה האמריקני, במקום צ'אק הייגל שפרש מהתפקיד בשבוע שעבר. "קיבלתי את הצעת הנשיא בשל האתגרים הביטחוניים שמולם אנחנו עומדים", אמר קרטר

כפי שדיווחה השבוע רשת CNN, נשיא ארצות הברית ברק אובמה אכן מינה היום (שישי) באופן רשמי את אשטון קרטר למזכיר ההגנה החדש. קרטר יחליף את צ'אק הייגל שפרש מתפקידו בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אובמה אמר כי קרטר הוא "אחד מהמנהיגים הביטחוניים המובילים בארצות הברית". אם יאשר הסנאט את המינוי הצפוי, יוכל להיכנס קרטר לתפקיד.

"קיבלתי את הצעת הנשיא להתמנות למזכיר ההגנה של ארצות הברית בשל הכבוד שאני חש לחשיבותו המנהיגותית של התפקיד, בשל האתגרים האסטרטגיים שמולם אנחנו עומדים, ובשל ההזדמנויות הטמונות לארצנו", אמר קרטר.

מזכיר ההגנה המיועד כיהן כסגן מזכיר ההגנה בין השנים 2011 ל-2013, ובמגוון תפקידים בפנטגון, בתקופת כהונתם של אובמה ושל ביל קלינטון כנשיאי ארצות הברית. יש לו דוקטורט בפיזיקה, והוא מרצה באוניברסיטאות הרווארד, MIT וסטנפורד.

בתפקידו האחרון בפנטגון, שימש קרטר כאחראי סחר הנשק של משרד ההגנה האמריקני, ובמסגרתו היה מעורב בעסקאות נשק רבות עם בנות ברית שונות של ארצות הברית, בהן ישראל, הודו ומדינות ברית נאט"ו.

בין השאר יזם קרטר את תכניות לוחמת הסייבר של הפנטגון האמריקני וניהל את מערך כלי הלחימה האלקטרוני של צבא ארצות הברית, שהופעל בעיקר בקרבות באפגניסטן.

קרטר נתפס כאישיות חזקה יותר מקודמו בתפקיד, וכבעל הבנה מעמיקה של האתגרים הביטחוניים הנוכחיים, בעיקר במאבק נגד ארגון המדינה האסלאמית בעירק ובסוריה.