אלסקה: פעוטה נענשה וקפאה למוות

בני זוג מאחת הערים הקרות ביותר בארה"ב מואשמים כי נעלו את שתי בנותיהם בחדרן במשך כל הלילה ופתחו את החלון מכיוון שהרטיבו במיטה. הבכורה, בת שלוש, מתה לאחר שהטמפרטורה ירדה ל-34 מעלות מתחת לאפס. אמה של הילדה מואשמת בתקיפה והריגה. הרשויות מנהלות מצוד אחריה לאחד שנמלטה. בן זוגה מואשם ברצח מדרגה שנייה

קפאה למוות במיטתה. תמונת אילוסטרציה (AP)

פרשייה מזעזעת באלסקה: פעוטה בת שלוש קפאה למוות לאחר שהוריה נעלו אותה במהלך הלילה בחדרה והותירו את החלון פתוח. אמה של הילדה נמלטה והרשויות במדינה מנהלות מצוד אחריה.

חוקרי המשטרה באלסקה טוענים כי בני הזוג אסתר אדוארדס-גוסט וריצ'רד טילדן, המתגוררים בבארו - אחת הערים הצפוניות ביותר בארה"ב - השכיבו את בנותיהן הקטנות בחדר הקפוא מכיוון שהרטיבו את המיטה. במהלך הלילה ירדה הטמפרטורה לרמה בלתי נתפסת של 34 מעלות מתחת לאפס.

טילדן, בן זוגה של האם, הודה כי פתח את חלון חדר השינה בשעה שהשכיב את הבנות לישון. הוא סיפר כי לאחר מכן אף שתה שני בקבוקי וויסקי. רק בשעה שתים עשרה וחצי בצהריים, לאחר שהתעורר, מצא את הבת הבכורה מחוסת הכרה וללא דופק והזעיק את המשטרה.

השוטרים שהגיעו למקום סיפרו כי הילדות - בנות שלוש ושנה - היו עירומות, קרות וכחולות. עוד סיפרו כי ידית דלת חדר השינה הוצאה ממקומה, מה שהפך לבלתי אפשרי את הניסיון לצאת מהחדר. הם הוסיפו כי טילדן נראה כחוש והדיף ריח עז של אלכוהול.

הפעוטות הוטסו לבית החולים, שם מתה לאחר יומיים האחות המבוגרת כתוצאה מהיפותרמיה חמורה. האחות הקטנה, בת השנה, שרדה את האירוע והיא מתאוששת בבית החולים.

אמן של הבנות, מורה בבית ספר יסודי בבארו, נעצרה אף היא מיד לאחר התקרית אך שוחררה לבקשת פרקליט המחוז. בסוף השבוע הוגש נגד בני הזוג כתב אישום חמור שכולל סעיפים של הריגה, תקיפה ורשלנות פושעת. טילדן אף מואשם ברצח מדרגה שנייה. לאחר שחרורה של האם ממעצר היא נמלטה ועד כה לא ברור האם עזבה את אלסקה, אך הרשויות במדינה מעריכות כי בקרוב תסגיר את עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת