אסון טיסת "ג'רמן ווינגס": המזוודות שלא הגיעו ליעדן

שלושה שבועות לאחר שמצאו את מותם בפעולת ההתאבדות בהרי האלפים, חולצו חפציהם האישיים של 158 נוסעי טיסת "ג'רמן ווינגס" מזירת האסון. בתיעוד שפרסם משרד הפנים הצרפתי, נראות מזוודותיהם של ההרוגים, שכבר לא יגיעו ליעדן

משרד הפנים הצרפתי פרסם היום (שלישי) סרטון שבו נראים מחלצים מפנים מבין שרידי מטוס חברת "ג'רמן ווינגס" חפצים אישיים של קורבנות טיסת ההתאבדות בהרי האלפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד הווידאו ניתן לראות בין השאר את המזוודות שהפקידו הנוסעים כמטען נלווה לטיסה וגם כמה מהתיקים שביקשו להשאיר עמם במהלך הטיסה. מלאכת איסוף הרכוש החלה רק לאחר פינוי כל שרידי גופותיהם של 158 ההרוגים, שחלקם עדיין ממתינים לזיהוי פתולוגי.

צוותי החילוץ ממשיכים עדיין לפעול בזירת האסון בקדחתנות, כשמשימתם האחרונה היא פינוי כל שרידי המטוס ושבריו שהתפזרו בשטח כולו. קודם לכן עמלו הצוותים על איתור הקופסאות השחורות של כלי הטיס, בתקווה שאלו ישפכו אור על נסיבות ההתרסקות.

מסוק מעל אתר ההתרסקות, השבוע (רויטרס)

הממצאים שעלו מן ההקלטות, כזכור, הובילו את החוקרים לאמץ את הסברה כי לא מדובר בתאונה אלא במעשה מכוון שביצע טייס המשנה, אנדראס לוביץ. לימים הלכה הנחת עבודה זו והתבססה בעקבות גילויים חדשים שנחשפו על אודות טייס המשנה, לפיהן בין השאר הוא סבל מהפרעות נפשיות, ואף עבר טיפול פסיכיאטרי שכלל נטילת תרופות ואפילו אשפוז.