סרט תעמולה ימני מציג: אובמה נגד ישראל

מנהיגי הקהילות היהודיות והלובי היהודי החזק בארצות הברית מגיעים לוושינגטון לקראת שבוע של פגישות והחלטות דרמטיות. מלבד לוח הזמנים הצפוף, ממתינה לפעילים גם תעמולה נגד אובמה - בהקשר הישראלי

תחנת אוטובוס בוושינגטון (חדשות 2)

מכבש הלחצים על נשיא ארה"ב ברק אובמה מעולם לא נראה גדול יותר: לביקורת בנושא גישתו מול אירן מצטרף היום סרט אמריקני חדש שיצא לקראת ביקורם של הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו בוושינגטון, ונאומו של אובמה עצמו בוועידת איפא"ק.

גוף בשם "ועידת החירום למען ישראל" הוציא מאות אלפי דולרים על קמפיין אנטי-אובמה ועל הפקת הסרט "דיילייט" ("לאור היום - סיפורו של אובמה וישראל"), באורך 30 דקות.

חלק מהכספים הרבים יועדו לכרזות שפוזרו ברחבי וושינגטון ועליהן תמונתו של הנשיא אובמה ומתחת הכיתוב: "הוא אומר שהוא לא יקבל אירן גרעינית, אתם מאמינים לו?". מתחת לתמונה נראים חמנאי, מנהיגה הרוחני של אירן ואחמדינג'אד הנשיא ועליהם נשאל: "האם הם מאמינים לו?".

הסרט מספק פרשנות ביקורתית ביותר על הנשיא המכהן ויחסו המוטעה לטענת היוצרים, למזרח התיכון ולבעיה הישראלית פלסטינית. בסרט נטען שאובמה זונח את בעלת הברית היחידה של ארה"ב במזרח התיכון.

"רוצה לסיים לפני תפילות יום השישי"

"אנחנו מאמינים שגבולותיה של ישראל ופלסטין אמורים להתבסס על קווי 1967", אמר אובמה במאי 2011 ואז לראשונה וושינגטון הביעה בגלוי את העמדה הזו כנקודת מוצא למו"מ הישראלי-פלסטיני. בסרט, העיתונאי לי סמית' שמזוהה עם הימין האמריקני ותומך ישראל נלהב, אומר על האמירה ההיא: "הוא לא ממש הבין לחלוטין את התמונה הכללית של האזור. כך לא מתנהגים לבת ברית".

יוצרי הסרט לא מסתפקים רק בסוגיה הישראלית וטוענים שאובמה קשוב מדי ל"דעה המוסלמית". בסופו של הסרט נראה אובמה אומר לקהל שומעיו באיסטנבול: "אני רוצה להיות בטוח שנסיים לפני הקריאה לתפילות יום השישי".

חלק מאנשי הארגון שעומד מאחורי הפקת הסרט הם אנשים המקורבים למועמדי הימין לנשיאות, ביניהם המועמד המפתיע ריק סנטורום שמזוהה עם הימין השמרני האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת