טרגדיה בארה"ב: הטורנדו לקח את כל המשפחה - תינוקת נותרה לבדה

השירות המטאורולוגי האמריקני פרסם עד כה מאות אזהרות מפני הסופה הסוערת שמכה במדינות המערב התיכון וגבתה עד כה את חייהם של 38 אזרחים. פעוטה נלחמת על חייה במצב קשה מאוד, אחרי שנמצאה לבדה בשדה פתוח במרחק כ-16 קילומטרים מביתה

התינוקת שנותרה בחיים. נאבקת על חייה (פייסבוק)

מזג האוויר הסוער הוריד בישראל לא מעט גשמי ברכה, אבל בארצות הברית זרע הרס - וגבה את חייהם של 38 בני אדם. סופות טורנדו קטלניות משתוללות בסופות בחמש ממדינות המערב התיכון - אלבמה, ג'ורג'יה, קנטקי, אוהיו ואינדיאנה.

באינדיאנה התרחשה טרגדיה אנושית קשה, כשפעוטה בת שנתיים נותרה לבדה כשריד אחרון למשפחה בת חמש נפשות, שארבע מהן - זוג הוריה, אחותה שהייתה רק בת חודשיים ואחיה הבכור, בן שלוש במותו, נספו כולן בסופה הסוערת.

הפעוטה אנג'ל באבקוק הובהלה במצב קשה מאוד לטיפול בבית החולים, אחרי שאותרה לבדה בשדה פתוח המרוחק בלא פחות מאשר 16 קילומטרים מהמקום שבו היה ביתה.

כ-300 אזהרות טורנדו בארצות הברית

בצוות הרפואי של המוסד שבו היא מאושפזת מסרו כי הילדה סובלת מפגיעות ראש וכי להצלחת הטיפול בה ביממה הקרובה חשיבות מכרעת על סיכוייה לשרוד. 

בסוף השבוע התריעו בשירות המטאורולוגי של ארצות הברית בכ-300 אזהרות טורנדו. מחשש להרוגים נוספים מפגעי מזג האוויר, הורה הנשיא ברק אובמה לסוכנות החירום הפדרלית להציע סיוע למדינות שבתחומן מצוי אזור האסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת