"משחק הבחירות" של רוסיה החל

למרות גל המחאות ששטף את מוסקבה החורף לאחר הבחירות לפרלמנט הרוסי, המנצח בבחירות לנשיאות המתקיימות היום יהיה ולדימיר פוטין שיגבור בקלות על ארבעת יריביו. באופוזיציה מאשימים ב"גניבת השלטון", אך במפלגת פוטין מכחישים

הקלפיות ברוסיה נפתחו הבוקר להצבעה על הבחירות לנשיאות. הן ייסגרו בשעה 21:00 (שעון מוסקבה) ומנצח אחד כמעט ודאי כבר יש - ראש הממשלה המכהן ולדימיר פוטין.

על הבחירות מפקחים משגיחים אזרחיים שהתנדבו לתפקיד, וגם רשת של מצלמות שתפקידן לוודא שאין חריגות וזיופים.

פוטין עצמו כבר יצא הבוקר להצביע במוסקבה ,יחד עם 13% מבעלי זכות ההצבעה שמימשו את זכותם הדמוקרטית עד לשעה 11:00. יריביו של ראש הממשלה כבר טוענים שהבחירות היום נגועות באי סדרים רבים, מה שחלק מהם כינו "גניבת השלטון". זה גם המסר ששלוש נשים ניסו להעביר כשליוו את פוטין ורעייתו לקלפי, אבל הן נעצרו מיד.  

על פי אנשי האופוזיציה ומספר בלוגרים, פקחי הבחירות גורשו למשך זמן מה ממספר קלפיות בסנט פטרסבורג. על פי טענה אחרת, סמוך למוסקבה עוברים מספר אוטובוסים עם בוחרי פוטין שמצביעים הרבה יותר מפעם אחת. אבל על פי וועדת הבחירות, הרשמית יש לציין, לא נרשמו שום אירועים מיוחדים במהלך הבחירות, גם לא אותן הפגנות להם ציפו מנהיגי האופוזיציה.

הבחירות לנשיאות נערכות בצל האשמות נרחבות על זיופים בבחירות לפרלמנט הרוסי בחודש דצמבר האחרון, אז התעורר גל מחאות נגד פוטין שרוסיה לא ראתה כמותו בעבר.

המפגינים הביעו תסכול גובר מהשחיתות והעסקנות הפוליטית ברוסיה של פוטין. אך למרות התנועה נגדו, סקרים שנערכו לפני הבחירות הראו שהנשיא לשעבר פוטין עומד לחזור בקלות לקרמלין ולהביס את ארבעת יריביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת