סוריה השיבה את גופות העיתונאים

פרשת מותם של העיתונאים הזרים בחומס מגיעה לסופה: שגריר צרפת בדמשק אישר כי גופותיהם של העיתונאית האמריקנית מארי קולווין והצלם הצרפתי רמי אושליק שנהרגו בהפגזת צבא סוריה בשכונת באבא עמר הועלו על טיסת אייר פראנס ונחתו הבוקר בפריז. בסוף השבוע הגיעו לצרפת שני עיתונאים צרפתים שנפצעו באותה מתקפה

עשרה ימים לאחר שנהרגו בהפגזה של הצבא הסורי בעודם לכודים בשכונת באבא עמר הנצורה בחומס - גופותיהם של העיתונאים הזרים מארי קולווין ורמי אוצ'ליק נחתו בשעת בוקר מוקדמת בפריז. קרובי משפחתו של אוצ'ליק המתינו בשדה התעופה שארל דה-גול.

במהלך הלילה שבין שישי לשבת מסר ארגון הסהר האדום בסוריה כי קיבל לידיו את גופותיהם של העיתונאית האמריקנית ושל הצלם הצרפתי. הגופות הועברו לחדר המתים בבית החולים אסד בדמשק, שם זיהו את גופותיהם שגרירי צרפת ופולין בסוריה. שגרירות פולין מייצגת את ארה"ב בסוריה לאחר שוושינגטון השיבה את השגריר האמריקני פורד בחודש שעבר.

לאחר זיהוי הגופות הן הוצאו בארונות קבורה חומים, כשחפציהם האישיים מונחים לצידם בשקיות פלסטיק והועברו באמבולנס לנמל התעופה. ארונות הקבורה הועלו לסיפונה של טיסת אייר פראנס שהמריאה מדמשק קצת אחרי חצות. הטיסה עצרה ברבת עמון ומשם המשיכה לפריז.

"גופותיהם של רמי אושליק ומארי קולווין נמצאות על סיפון טיסת אייר פראנס שעזבה את דמשק בדרכה לפריז", אישר שגריר צרפת בסוריה אריק שבלייה. גופתה של קולווין, אזרחית ארה"ב, תועבר בחזרה לארצה ככל הנראה מחר או מחרתיים.

ביום חמישי העלו פעילים סורים לרשת סרטון שהציג לכאורה את קבירתה של קולווין, לאחר שטענו כי אין ברשותם מספיק חשמל כדי לשמור על גופתה בקירור. ביום שישי הגיעו לצרפת העיתונאית אדית בובייה והצלם וויליאם דניאלס - שניהם נפצעו באותה תקיפה שבה נהרגו קולווין ואוצ'ליק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת