10 שוטרים נפצעו בפיגוע באיסטנבול

פיגוע נוסף בטורקיה: 10 קציני משטרה נפצעו הבוקר בפיצוץ מטען שהופעל על מיניבוס שוטרים שעבר בסמוך למטה מפלגתו של ארדואן ה-AKP באיסטנבול. גורמים מקומיים מעריכים: המחתרת הכורדית אחראית למעשה

איסטנבול שוב תחת אש, הבוקר (רויטרס)

הטרור חוזר לאיסטנבול: 10 קציני משטרה נפצעו הבוקר בפיצוץ מטען חבלה במרכז איסטנבול. המשטרה המקומית חוקרת מי עומד מאחורי הפיגוע, כשההערכה היא שארגון ה-PKK הוא האחראי.

מטען החבלה הופעל שעה שמיניבוס בו היו קציני משטרה חלף על פני מטה מפלגת השלטון, ה-AKP, במחוז סולטוס באיסטנבול. מפקד משטרת איסטנבול סיפר לכלי התקשורת המקומיים כי בדיקה ראשונית מעלה שרוכב אופנוע הוא שהצמיד את מטען החבלה למיניבוס - וזה הופעל בשלט רחוק. בסמוך למקום ניצב גם מטה משרד המשפטים הטורקי.

"המקרה נמצא כעת בחקירה. 10 שוטרים נפצעו, אך אף אחד מהם לא במצב קשה", אמר מפקד משטרת איסטנבול לכלי התקשורת. עדי ראייה במקום סיפרו כי הייתה בהלה רבה בעקבות הפיצוץ במקום, ומחשש שייתכנו פיצוצים נוספים נסגר המקום לתנועה. "חשבנו זו רעידת אדמה", סיפר אחד מעדי הראייה הבוקר.

בטורקיה הצביעו על מספר גורמים שעשויים לעמוד מאחורי הפיגוע הבוקר - ובהם ארגון המחתרת הכורדית ה-PKK, ארגוני שמאל וימין קיצוניים וגורמי אסלאם קיצוני. בשנה החולפת נהרגו ונפצעו עשרות תושבי טורקיה בפיגועי תופת שכוונו נגד מטרות אזרחיות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת