ניסיון החילוץ נכשל: שבוי אמריקני בתימן נהרג

באישון לילה פשטו אמש כוחות הצבא האמריקני על המקום שבו הוחזק העיתונאי הבריטי-אמריקני לוק סאמרס. עוד בטרם הצליחו להגיע אליו הוא נורה ונפצע אנושות. הוא הוטס לספינת הקרב האמריקנית באזור, אך שם מת מפצעיו

לוק סאמרס, ארכיון (AP)

לוק סאמרס, העיתונאי הבריטי-אמריקני שנחטף לפני למעלה משנה על ידי פעילי אל-קאעידה בתימן נהרג במהלך ניסיון חילוץ של כוחות קומנדו של צבא ארה"ב שנכשל, כך הודיעו אמש סוכני הבולשת האמריקנית (FBI) לבני משפחתו. הנשיא האמריקני אובמה גינה את רצח השבוי. "מדובר במעשה ברברי", אמר בהודעה שפרסם הבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה על מותו של סאמרס מגיעה ימים ספורים בלבד לאחר שסרטון שבו הוא מופיע פורסם ברשתות החברתיות, מלווה בדרישות מצד חוטפיו לממשל האמריקני. "אנחנו רק מבקשים שבשלב זה יאפשרו לנו, לבני משפחתו של לוק, להתאבל בשקט", אמרה אחותו לכלי התקשורת.

בכיר במשרד ההגנה האמריקני מסר ל"ניו יורק טיימס" כי סאמרס נהרג ככל הנראה מירי של אחד משוביו במהלך הפשיטה שביצעו הכוחות האמריקניים על המקום שבו הוחזק. סאמרס נפצע באורח אנוש והוטס על ידי הלוחמים במסוק לעבר אניית הקרב האמריקנית באזור, שם מת מפצעיו.

מזכיר ההגנה העוזב, הייגל (רויטרס)

זמן קצר לאחר מכן גם מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל, שצפוי לעזוב בקרוב את תפקידו, התייחס לנושא ואישר את הפרטים. לדבריו, שבוי נוסף שאינו אמריקני נהרג גם הוא במהלך ניסיון החילוץ הכושל. מאוחר יותר התברר כי מדובר באזרח דרום אפריקני ששמו פייר קורקי. "היו לנו אינדניקציות שחייו היו נתונים בסכנה", הסביר הייגל את הצורך בפעולה הצבאית. 

עוד קודם לכן דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי כוחות הצבא בתימן הצליחו לשחרר מידי ארגון הטרור אזרח אמריקני אחר ששמו טרם פורסם. על פי הדיווח עשרה פעילי אל-קאעידה נהרגו בפעולה הצבאית, שהתרחשה בדרום תימן.