צפו: המחאה בניו יורק הגיעה לחנות של אפל

אלפי בני אדם צעדו ברחובות במחאה על מותו של אזרח שחור בידי שוטרים, וזיכויים השבוע בבית המשפט. הם צעדו לחנות אפל ולמייסיס, נשכבו על הרצפה וקראו: "גם חיים של שחורים שווים"

אלפי בני אדם יצאו לרחובות ניו יורק במחאה על האלימות המשטרתית שהביאה למותו של האזרח השחור אריק גארנר. מאז החליט ביום רביעי האחרון בית המשפט לזכות את השוטרים שחנקו אותו למוות, ההמונים לא נשארו אדישים והחלו בהפגנות המוניות שממשיכות לצבור תאוצה, וכעת שמות להן למטרה כמה מהסמלים הבולטים ביותר של התרבות האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש (שישי) צעדו מאות מהמפגינים לעבר חנות אפל במנהטן, נכנסו אליה ונשכבו על הקרקע ו"העמידו פני מתים". הם חסמו את כניסת הקונים וזעקו "גם חיים של שחורים שווים". משם המשיכו למרכז הקניות של רשת מייסיס במנהטן, ומחו גם שם באופן דומה. עד כה המשטרה מנסה לשמור על השקט ולא לגרום להסלמה, ולכן לא הפריעה למפגינים.

"אנחנו נלחמים נגד הממסד שאחראי להרג של הילדים שלנו, של המשפחות שלנו", אמרה מוניקה גודמן, אחת מהמפגינות הרבות שנשאה שלט וצעדה ברחבי העיר. "האנשים האלה, שוטרי ניו יורק הם חזירים ויש לעצור אותם. הם קיבלו לידיהם יותר מדי כוח ועלינו לעצור אותם".

"מערכת המשפט פגומה, עלינו לשנות אותה", הצהיר מפגין נוסף שהיה בין ההמונים שנשכבו על רצפת החנויות. "אנחנו חושבים שאנחנו יכולים לעשות משהו מיוחד ולשנות את פניה של אמריקה, אם רק נבהיר לאותם אנשים שאנחנו לא נקבל זאת יותר, שהדברים צריכים להשתנות".