טייפון בפיליפינים: 650 אלף פונו

מאות אלפי בני אדם המתגוררים בכפרים שלחופה המזרחי של מדינת האיים כבר נמלטו ותפסו מחסה בבתי ספר, מרכזים קהילתיים, בנייני עירייה וכנסיות, לקראת פגיעתו של הטייפון "האגופיט", שצפוי להביא עמו רוחות במהירות של 230 קמ"ש וגלים בגובה של עד 4.5 מטרים

יותר מחצי מיליון בני אדם פונו מהכפרים השוכנים בחוף המזרחי של הפיליפינים, לקראת בואה של סופת הטייפון "האגופיט" שעתידה להכות במדינת האיים - כשנה לאחר שאלפים נהרגו כתוצאה מנזקי הטייפון "הייאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסוכנות הלאומית למצבי חירום במדינה, יותר מ-616 אלף בני אדם המתגוררים בכפרים שלחופה המזרחי של המדינה כבר נמלטו ותפסו מחסה בבתי ספר, מרכזים קהילתיים, בנייני עירייה וכנסיות.

לדברי הרשות הממשלתית לחיזוי מזג אוויר במדינה (PAGASA), הסופה צפויה להגיע היום לחופים המזרחיים ולהכות שם בעוצמה עם רוחות במהירות של עד 230 קילומטרים לשעה, יחד עם גשמי זלעפות וגלים שעלולים להגיע עד לגובה של 4.5 מטרים.

יצוין כי דירוגה של "האגופיט", שצפויה לפקוד היום את מחוז סאמר המזרחי, ירד למעט מתחת ל"סופר-טייפון", אך היא עדיין מסוכנת ועלולה לגרום לנזקים אדירים.

בחודש נובמבר בשנה שעברה פגע הסופר טייפון הייאן (Haiyan) בפיליפינים, שדורג ברמה 5. יותר מ-7,000 בני אדם נהרגו כתוצאה מנזקי הסופה ואחרים הוגדרו כנעדרים. כ-4 מיליון נותרו חסרי בית.