צרפת: בוטל החוק האוסר על הכחשת רצח העם הארמני

אחרי הסנקציות שהטילה טורקיה על צרפת והקפאת היחסים בין שתי המדינות, החליט בית המשפט לחוקה לבטל את החוק שקובע כי הכחשת רצח העם הארמני בידי העות'מאנים תיחשב לעבירה פלילית. בארמון האליזה כבר עובדים על נוסח חדש לחוק ואומרים: "הנשיא מאמין שהכחשת כל רצח עם היא עבירה בלתי נסבלת שחובה לתת עליה את הדין"

האם ניקולא סרקוזי "מתקפל" בפני טורקיה? החוק הצרפתי החדש, שהרגיז לאחרונה מאוד את הממשל בטורקיה ואוסר את הכחשת שואת הארמנים שבוצעה בידי האמפריה העות'מנית בשנת 1915, בוטל היום על ידי המועצה החוקתית בפאריז. בית המשפט לחוקה בצרפת קבע כי החוק "אינו תואם את חוקת המדינה".

ככל הנראה מדובר בהישג דרמטי לפוליטיקה הטורקית ובעקבות זאת שוקלת אנקרה לחדש את הקשרים הדיפלומטיים, הצבאיים והכלכליים עם צרפת שהוקפאו בעקבות ההחלטה הקודמת שהתקבלה בנושא.

החוק החדש נחתם לפני כחודש ימים על ידי הסנאט הצרפתי באישורו ובחתימתו של הנשיא סרקוזי. עם קבלת ההודעה על ביטול החוק, נמסר מלשכת הנשיא כי יפעלו להעברת חוק חדש התואם בצורה טובה יותר את רצונות המועצה החוקתית. "הנשיא מאמין שהכחשת כל רצח עם, היא עבירה בלתי נסבלת שחובה לתת עליה את הדין", כך בהודעת ארמון האליזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת