הרוצח בן ה-17 כתב בפייסבוק לחבריו: "תמותו כולכם"

שבועות לפני שפתח אתמול באש על חבריו בבית הספר, כתב טי-ג'יי ליין בן ה-17 בפייסבוק שלו פוסט מצמרר. "תרגישו את המוות, אני לא לועג לכם", כתב הנער ואיש לא שם לב, "התקף של מגיפה הוא המגל שלי. תמותו כולכם". אתמול הוא נכנס לקפיטריה של בית הספר, פתח באש והרג שניים מחבריו, בהם החבר החדש של האקסית שלו

הרוצח. טי-ג'יי ליין בן ה-17 (פייסבוק)

הנער שרצח אתמול שניים מחבריו לבית הספר באוהיו, ארה"ב, ופצע שלושה נוספים כתב פוסט מצמרר בעמוד הפייסבוק שלו שעשוי היה לרמוז על הבאות, זאת שבועות ספורים לפני מסע הטבח.

היורה, טי-ג'יי ליין בן ה-17, תואר על-ידי חבריו לאחר הרצח כ"נער מנודה שהציקו לו". לפני מספר שבועות הוא כתב בפייסבוק שלו את ההודעה הבאה: "אדם מבואס. בלי עבודה. בלי משפחה. בלי כתר. המזל שלו נגמר. אבוד ולבד. עכשיו! תרגישו את המוות, אני לא לועג לכם. לא רק אורב לכם אלא נמצא בתוככם. להתפתל ולהתייסר. תרגישו קטנים תחת עוצמתי. התקף של מגיפה הוא המגל שלי. תמותו כולכם".

רבים מהתלמידים בבית הספר מספרים על נער מתבודד שהציקו לו מאז היה ילד. הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו על כוונתו "לבוא לבית ספר עם נשק", אבל איש לא לקח אותו ברצינות.

בעוד הדברים המטרידים הללו מתפרסמים, נחשפים עוד פרטים על מסע הרצח, במהלכו תיכנן הנער היורה לפגוע בקבוצה ספציפית של תלמידים שהתרכזו בקפיטריה, בהם גם הנער שהחל לצאת עם האקסית שלו.

הקורבן, ראסל קינג ג'וניור – גם הוא בן 17, נורה בגבו בעת שישב ליד שולחן האוכל, ונפטר מפצעיו רק הבוקר בבית החולים. נער נוסף שנרצח בקפיטריה הוא דניאל פרמרטור בן ה-16, שבמקרה ישב לצידו של ראסל בשולחן. שלושה תלמידים נוספים נפצעו מהירי בטרם נמלט היורה מהמקום, ובסצנה האיומה הזו צפו כ-100 תלמידים נוספים שצרחו ונשכבו בבהלה מתחת לשולחנות.

"שמעתי רעש חזק, הסתובבתי אחורה וראיתי את טי-ג'יי בשולחן מאחורי עם נשק מכוון כשהוא יורה באנשים", סיפר נער שהיה עד לירי ואף נשרט מקליע שחלף בסמוך לאוזנו. "לא הייתה שום אזהרה או משהו כזה. הוא פשוט התחיל פתאום לירות".

הנער היורה נמלט מהמקום לאחר הירי בקפיטריה. כוחות גדולים של משטרה ו-FBI, כולל יחידת קומנדו עם כלבי גישוש, פתחו במרדף אחריו, אולם מי שלכד אותו בסופו של דבר היה עוזר מאמן הפוטבול של בית הספר, שיחד עם מורה נוסף דלקו אחר הנער ותפסו אותו בדרך למכוניתו, כמה מאות מטרים מבית הספר. הנער הועבר לחקירה וכעת מנסים גורמי האכיפה להבין מה הביא אותו לרצוח כך את חבריו לספסל הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת