אירן: "הזכייה באוסקר - ניצחון על ישראל"

בעוד הבמאי של הסרט האירני "פרידה" שזכה באוסקר הלילה לא מצא לנכון להודות למשטר במדינתו, השלטונות דווקא השתמשו בסרטו כדי לנגח פעם נוספת את ישראל. "הסרט של אשגר פרהאדי הותיר מאחור סרט מהמשטר הציוני", נאמר הבוקר במשדר הטלוויזיה הממלכתית של הרפובליקה האסלאמית

אחמדינג'אד. מנגח את ישראל (רויטרס)

שמחה לאיד באירן: הטלוויזיה הממלכתית במדינה תיארה את זכייתו של הסרט "פרידה" בפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הלילה, כ"ניצחון על ישראל".

במסגרת המשדר, נאמר שהסרט של הבמאי אשגר פרהאדי "הותיר מאחור סרט מהמשטר הציוני".

פרהאדי עצמו, יש לציין, לא חש מחויבות מסוג זה למשטרו. במעמד קבלת הפרס היוקרתי אמר: "אירנים רבים בכל העולם צופים בנו ואני מתאר לעצמי שהם שמחים מאוד. בעת הזו, בה הפוליטיקאים מדברים על מלחמה, הפחדה ותוקפנות, שמה של ארצם, אירן, נשמע בזכות תרבותה המפוארת, תרבות עשירה ועתיקה שהוסתרה תחת מעטה עבה של פוליטיקה".

"אני מציע בגאווה את הפרס הזה לאנשי ארצי, האנשים שמכבדים את כל התרבויות והציוויליזציות ומתעבים עוינות וטינה".

ההימורים היו נכונים: "פרידה" זכה

הסרט "הערת שוליים" כאמור, לא זכה הלילה בפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. הסרט "פרידה" מטעם אירן, נבחר מבין רשימה של תשעה מתחרים שהתמודדו על התואר. מדובר בהישג חשוב עבור הרפובליקה האיסלאמית, במיוחד לנוכח הבידוד המדיני הגובר שעמו היא מתמודדת בתקופה האחרונה. בימים האחרונים גברו ההערכות על כך ש"פרידה" תגבור על "הערת שוליים" של הבמאי יוסף סידר ותיקח את הפסלון המוזהב מידי הצוות הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת