האדם הנמוך בעולם - נמוך משחשבנו

בנפאל הכריזו היום באופן רשמי אנשי ספר השיאים של גינס על צ'נדרה דנגי כאדם הנמוך ביותר בעולם. המודדים נדהמו לגלות שדנגי אף נמוך יותר משהצהיר תחילה - בגובה של 54.6 ס"מ הוא האדם הנמוך ביותר שתועד אי פעם. דנגי, שגדר בכפר נידח בתנאי עוני מקווה בגיל 72 להגשים כמה חלומות

דנגי והתעודה הרשמית (רויטרס)

רשמי וחגיגי: צ'נדרה דנגי, שטען לפני מספר ימים שבגובה 56 ס"מ הוא האדם הנמוך ביותר בעולם, זכה היום באופן רשמי בהכרה. גורמים רשמיים בספר השיאים של גינס נדהמו לגלות שדנגי, תושב נפאל בן 72, נמוך אפילו יותר משהצהיר - ומתנשא לגובה של 54.6 ס"מ בלבד.

דנגי, תושב כפר מבודד בדרום-מערב נפאל, הצליח לעקוף ב-5.3 ס"מ את מחזיק התואר הקודם מהפיליפינים. למעשה, כשהוא נמוך בשני ס"מ מהשיאן הקודם, דונגי הוא האדם הנמוך ביותר שאי פעם תועד.

"אני בהחלט מופתע מכך שהשיא הזה מוסיף להישבר", אמר עורך ספר השיאים של גינס קרייג גלנדי. "בדיוק כשאתה חושב שבלתי אפשרי שהשיא יתכווץ, אדון דנגי מגיע ומדהים את כולנו. מה שאני מוצא מדהים לא פחות הוא הגיל שלו. הוא ללא ספק האדם הכי מבוגר שזכה בתואר בהיסטוריה של ספר השיאים".

השיאן החדש, ששוקל 12 ק"ג בלבד, התפרנס רוב חייו מאריגת בגדים העשויים מבד יוטה וכמעט מעולם לא עזב את כפר מגוריו, המרוחק כ-350 ק"מ מהבירה קטמנדו. הוא התייתם מהוריו בגיל 12 וסיפר כי קרובי משפחתו נהגו להציג אותו לראווה במופעים שונים כדי להרוויח כסף.

דנגי סיפר כי מעולם לא מצא את נפשו התאומה או חווה אהבה. הוא הוסיף כי ייתכן שההכרה שקיבל במפתיע לקראת סוף חייו תהווה פיצוי על שנים של מצוקה. "אני רוצה לבקר במדינות רחוקות ולפגוש אנשים מכל רחבי העולם", אמר ונראה שחלומו יתגשם. בעקבות זכייתו בתואר הוא צפוי לבקר בעשרות מדינות בעולם ולהתארח בתוכניות טלוויזיה באירופה ובארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת