מדענים פיתחו חיסון נגד הרואין

החיסון פורץ הדרך פותח במקסיקו הסובלת כדרך קבע מבעיית סמים קשה. לדברי המדענים החיסון מונע את פרץ האדרנלין והנאה הנגרם בזמן הזרקת הסם לגוף. מקסיקו נחשבת לאחת מספקיות הסמים הגדולות בעולם ומספר המכורים לסמים הקשים עולה מידי שנה. על פי הערכות כ-50,000 בני אדם איבדו את חייהם כתוצאה מההשלכות הנלוות לסם

הפתרון לבעיית האלימות במקסיקו? ארכיון (חדשות 2)

מתקפת מנע: מכת הסמים במקסיקו היא מהחמורות בעולם, המדינה נחשבת מוקד של מסחר עצום של סמים בלתי חוקיים לארה"ב ולדרום אמריקה. לגורמי הממשל במדינה נמאס ממספר הרב של מקרי האלימות הקשורים בסמים ולכן החליטו לפתור את הבעיה באמצעות פתרון יצירתי: ליצור חיסון נגד הרואין.

המטלה הלא פשוטה הוטלה על קבוצת מדענים מקומיים שעובדים בימים אלו על על החיסון שיכול להפחית את ההתמכרות להרואין, אחד הסמים הידועים לשמצה ביותר בעולם. חוקרים מקסיקנים במכון הלאומי לפסיכיאטריה טוענים כי החיסון נבדק בהצלחה יתרה על עכברים וכעת הם ערוכים לשלב הבדיקה על בני האדם.

החיסון פורץ הדרך, אשר הוכר כבר כפטנט בארצות הברית, עובד על ידי הפיכת הגוף לעמיד להשפעות הסם ההרסני. המשתמשים בו אינם מסוגלים פיזית לחוש את פרץ ההנאה המתקבל הזרקת או עישון הסם.

מקסיקו: קרוב ל-50,000 מקרי מוות הקשורים בסם

מדענים ברחבי העולם חיפשו במשך שנים, ללא הצלחה, את הפתרון המיוחל והמוחלט לבעיית הסמים העולמית. "החיסון ישמש אנשים המכורים בצורה קשה, כאלה שלא נחלו הצלחה עם טיפולים אחרים ומחליטים לשים קץ לשימוש בסמים", אמרה מנהלת מכון המחקר מריה אלנה מדינה.

במהלך הניסוי ניתנה לעכברי מעבדה גישה להרואין על פני תקופת זמן ארוכה. בעכברים שקיבלו את החיסון הבחינו החוקרים בירידה משמעותית בצריכת ההרואין. "הניסוי נותן תקווה שהחיסון יעבוד בצורה דומה על בני אדם", אמרה מנהלת מכון המחקר.

מקסיקו היא מספקיות הסמים הגדולות בעולם, אך השפעות הסמים הקשות ניכרות היטב גם מבית. מספר המכורים הקשים במדינה גובר מיום ליום ומוערך בכ-450,000 בני אדם. סחר הסמים הבינלאומי מספק מיליארדי דולרים למשפחות הפשע המקומיות. האלימות סביב קרטלי הסמים במדינה גבתה את חייהם של כ-50,000 בני אדם במדינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת